Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Elegantní vila poblíž Varšavy získala pod rukama talentované designérky Oly Nadolny novou energii

Info ikona
Elegantní vila poblíž Varšavy získala pod rukama talentované designérky Oly Nadolny novou energii

Koupila a zrekonstruovala více než 100 let starou vilu poblíž Varšavy. Přestože mohla začít tvořit doslova od podlahy, rozhodla se zachovat co nejvíce původních interiérových prvků.

Terezie Benoni | 18. 01. 2023

Vydejte se s námi na krátký výlet za hranice. Elegantní vila poblíž Varšavy získala pod rukama talentované designérky Oly Nadolny novou energii mísící funkcionalismus se současnými prvky. „Mám slabost pro retro doplňky a často nakupuji na bleších trzích. Starožitnosti skvěle podpoří univerzální kousky,“ říká designérka Ola Nadolny, které se podařilo splnit si sen. Koupila a zrekonstruovala více než 100 let starou vilu poblíž Varšavy. Přestože mohla začít tvořit doslova od podlahy, rozhodla se zachovat co nejvíce původních interiérových prvků. Postupně tak zrekonstruovala schody, dvojité dveře do ložnice i dřevěné parkety. „Věděla jsem, že styl, do kterého budu ladit svůj domov, musí odkazovat na předválečnou klasiku,“ popisuje Ola Nadolny svůj záměr.

Galerie: Na návštěvě u designérky Oly Nadolny
Mohlo by se vám líbit

Hra na krásu

Po dlouhým měsících rekonstrukce se v eklektické vile podařilo vytvořit interiér zařízený s respektem k bohaté historii domu. Ola Nadolny využila odolné a nadčasové materiály, které budou členům domácnosti sloužit ještě mnoho dalších let. Další linií, pro kterou se designérka rozhodla, bylo použití maxima přírodních materiálů. „Když jde o textil, snažím se soustředit hlavně na bavlnu a len. Ubrus v obývacím pokoji, zástěra, povlak na polštář – tyto kousky jsou jednoduše nenahraditelné. Navíc k nim perfektně pasuje moje autorská keramika.“ Tu Ola ráda ladí s originálními doplňky. Ať už jde o skleněnou máselničku, nebo zlaté příbory, vše vybírá s myšlenkou, že krásnými věcmi bychom se měli obklopovat každý den.

 

Info ikona
Elegantní vila poblíž Varšavy získala pod rukama talentované designérky Oly Nadolny novou energii mísící funkcionalismus se současnými prvky

Poklady z blešáku

Návrhářka interiéru a historička Ola Nadolny je pověstná svou láskou k rozmanitosti. S lehkou nadsázkou přiznává, že zajímavé kombinace občas vznikají cestou pokus a omyl. Vždy se však snaží vytvořit harmonický interiér, ve kterém se potkává moderní design s poklady nalezenými ve starožitnictvích či bazarech. „Mám velkou slabost pro retro doplňky a často nakupuji na bleších trzích. V takovém případě je důležité myslet na univerzální kousky, které starožitnosti skvěle podpoří. Moderní nábytek a doplňky pořizuji například na Bonami. Pochází odtud třeba černý minimalistický stolek v obýváku,“ prozrazuje Ola.

Info ikona
Elegantní vila poblíž Varšavy získala pod rukama talentované designérky Oly Nadolny novou energii mísící funkcionalismus se současnými prvky

Sázka na kvalitu

Díky tomu, že se Ola Nadolny řadu let věnuje výrobě keramiky, moc dobře ví, kolik úsilí obnáší například zdánlivě obyčejný́ talíř. Cení si proto kvalitního řemeslného zpracování. „Vyhýbám se plastům. Věřím, že krásné a funkční věci z přírodních materiálů jsou věčné. Kromě zmíněného lnu a bavlny miluju hlavně dřevo a proutí.“ Designérka také doporučuje riskovat – nedávno třeba domů přinesla závěsnou lampu z peří. Své místo nakonec našla na verandě, kde vytváří neopakovatelnou atmosféru. A obdivuje ji každá návštěva.

Text: Eva Kadavá

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku