Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Rekonstrukce venkovského domu probíhala přes internet, přesto je výsledek jedinečný

Vztahy na dálku často nefungují. Tenhle je ale výjimka. Svěma spřízněným duším se přes aplikaci Whatsapp povedlo vytunit venkovský dům v malebné krajině středních Čech v dokonalost: designérka Monika byla na signálu v Praze a investorka Beáta v Paříži.

Terezie Benoni | 5. 12. 2023

Říct o těchto dámách, že byly dream team, je v tomto případě slabý odvar. Monika White, majitelka obchodu Le Patio a zároveň interiérová designérka, si s Beátou a její rodinou natolik padly do oka, že refresh jejich venkovského domu byl pro obě spíš zábava než práce. Manželé si dům pořídili před patnácti lety. Chtěli, aby jejich děti vyrůstaly blíž přírodě, a zároveň se nechtěli příliš vzdálit od Prahy. Oblast středních Čech v údolí řeky Berounky jim přišla jako skvělá volba. Autem jste v metropoli při dobré dopravní situaci za půl hodiny, za domem je les, všude kolem louky a samotná poloha domu víc než ideální: klid a prostorné zahrady rozlehlé čtvrti rodinných domů vás vracejí do třicátých let minulého století. Právě proto neměla Beáta s manželem to srdce dům prodat, když před pěti lety odešli s celou rodinou pracovně do Paříže. Rozhodli se nechat si ho jako komfortní zázemí při svém pobytu v Čechách. Aby ale velké rodině vyhovoval i v budoucnu, přišel čas lehce upravit dispozici a po letech používání i jemně oživit interiér. Například děvčata si přála vyřešit soukromí ve společném pokoji, kde jsou jinak moc ráda, a Beáta toužila po pracovně a větším úložném prostoru. Se svými plány se obrátila na Moniku, kterou znala letmo z častých návštěv obchodu Le Patio, a ta na spolupráci kývla. Až sem to zní idylicky. Bohužel původní záměr interiér pouze ‚oprášit‘ ztroskotal na vyvstalém problému s vlhkostí domu: bylo třeba udělat novou hydroizolaci a srovnat terén, přibyla nutnost vyměnit všechny dřevěné podlahy a venkovní dlažby, opravit zahradní bazén… Monika navrhla i radikální změnu nasvícení interiéru.

Galerie: Blízkost Francie
Mohlo by se vám líbit

Prohlédněte si velkolepý dům Bena Afflecka, kde před rokem oslavil svatbu s Jennifer Lopez

Herecký pár, který se před rokem a pár týdny tajně vzal v Las Vegas, dodatečně oslavil radostnou událost s rodinou a přáteli v honosném sídle Benna Afflecka poblíž města Savannah v Georgii. Oslava to byla velkolepá, stejně jako samotný dům, který je obklopený 35 hektary půdy.
marianne.cz

Z pouhého osvěžení interiéru kompletní rekonstrukce

Došlo i na opravu fasády, natření pergol, oken a dveří. A tak se plán s osvěžením změnil na kompletní rekonstrukci domu, při které se na stavbě běžně pohybovalo i dvacet řemeslníků. Protože rodina žije střídavě v zahraničí, bylo od začátku jasné, že designérka povede projekt na dálku. Naštěstí má s tímto typem realizací zkušenosti, dalo by se dokonce říct, že je to pro ni typické. A tak se veškerá komunikace Moniky s Beátou odehrávala prostřednictvím aplikace WhatsApp, denně si posílaly zprávy o průběhu stavby. Navíc díky tomu, že Monika použila k realizaci většinou francouzské značky, mohla si majitelka vše v Paříži rovnou prohlédnout a v místních showroomech ověřit vybraný odstín. Na novém vzhledu interiéru se s klientkou shodly velmi snadno, obě čtou stejné francouzské lifestylové časopisy, a tak inspirací byly vzdušné prosvětlené interiéry s přírodními materiály, převážně světlými barvami a originálními tapetami. „Spolupráce s Monikou byla příjemná a efektivní – kompletní renovaci zvládla za deset měsíců! Líbil se mi hlavně její přístup k detailům a to, že věci kromě estetické stránky musejí plnit i funkci praktickou. Snažila se maximálně použít stávající nábytek, někdy ho stačilo pouze natřít jinou barvou nebo mu vymyslet nový účel a hned znovu ožil. To na Monice obdivuji, jak umí dát starým věcem druhý život,“ říká Beáta. Útulný interiér domu ve svěžím, jemně rustikálním stylu v Čechách tak kontrastuje se supermoderním městským bytem, který má rodina v Paříži. Milují oba své domovy a do toho za Prahou se vracejí tak často, jak je to jen možné.

Mohlo by se vám líbit

Víkendový dům na okraji vesnice na Berounsku nazvali Plechovka s dřevěným srdcem

Chata nemá klasické dělení na místnosti, propojený prostor pomalu plyne z místnosti do místnosti tak, aby rodina mohla žít společně, a přitom měl každý dostatek soukromí. Hlavnímu obytnému prostoru dominuje velké okno s výhledem a velkorysým sezením.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Lidé a místa
Zjistěte, jaké je to strávit noc ve Shrekově bažině: Připravte se na nezapomenutelný zážitek

Zjistěte, jaké je to strávit noc ve Shrekově bažině: Připravte se na nezapomenutelný zážitek

Lidé a místa
Představitelka doktorky Quinnové strávila desetiletí za branami anglického panství a my můžeme nahlédnout do pohádkového interiéru

Představitelka doktorky Quinnové strávila desetiletí za branami anglického panství a my můžeme nahlédnout do pohádkového interiéru

Lidé a místa
15 metrů ohromí svou jednoduchostí a pohodlím: Minidomek v lese je ideální pro digitální detox

15 metrů ohromí svou jednoduchostí a pohodlím: Minidomek v lese je ideální pro digitální detox

Lidé a místa
Hravé retro v domově mladé rodiny: Pořídila nový dům, ale zařídila ho zcela odlišným způsobem

Hravé retro v domově mladé rodiny: Pořídila nový dům, ale zařídila ho zcela odlišným způsobem