Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Elegantní zrekonstruovaný byt ve stoleté skandinávské vile

Info ikona
Byt ve zrekonstruované skandinávské vile

Ačkoli byl interiér dvoupatrové stoleté vily zcela opravený, dobové kouzlo zůstalo. Citlivý výběr nadčasového nábytku i dekorací vyčaroval elegantní prostor, který vzdává hold klasickému řemeslu.

Terezie Benoni | 10. 12. 2020

Ve švédském Stocksundu najdeme dvoupatrový dům, který vás upoutá už při pohledu zvenčí. Tradiční skandinávskou vilu zdobí také jeden velký balkón a terasa situovaná na jihovýchod. S modrošedou fasádou, bílými okny a černou střechou naznačuje, že podobně elegantní bude také interiér domu. A je tomu skutečně tak. V roce 2018 byl dům kompletně zrekonstruovaný, přesto se podařilo zachovat některé původní truhlářské práce a dobové detaily. V prvním patře se nachází prostorný byt určený pro velkou rodinu. V obytném prostoru o ploše téměř 180 metrů čtverečních najdeme 6 pokojů, 2 koupelny a prostornou kuchyň.

Odhalené zdi a nábytek na míru

Do bytu vejdete po schodišti obloženém sisalovým kobercem, které vede z haly v přízemí. Po pravé straně je jedna ze dvou pečlivě zrekonstruovaných koupelen. Důkladné rekonstrukce se dočkala také kuchyně. Odhalené zdi vytváří zajímavý kontrapunkt k dokonalé kuchyňské lince v bílé barvě, která byla vyrobená na míru a poskytuje bohatý úložný prostor. Rodina může posedět buď u kuchyňského ostrůvku s mramorovou deskou, nebo u menšího jídelního stolu v obývacím pokoji. Stěny pokoje byly vymalované v mátově zeleném odstínu. S obývacím pokojem sousedí herna pro děti a pokoj pro hosty. V pravé části bytu je hlavní ložnice s vestavěnými skříněmi a dva dětské pokoje.