Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Elegantní zrekonstruovaný byt ve stoleté skandinávské vile

Info ikona
Byt ve zrekonstruované skandinávské vile

Ačkoli byl interiér dvoupatrové stoleté vily zcela opravený, dobové kouzlo zůstalo. Citlivý výběr nadčasového nábytku i dekorací vyčaroval elegantní prostor, který vzdává hold klasickému řemeslu.

Terezie Benoni | 10. 12. 2020

Ve švédském Stocksundu najdeme dvoupatrový dům, který vás upoutá už při pohledu zvenčí. Tradiční skandinávskou vilu zdobí také jeden velký balkón a terasa situovaná na jihovýchod. S modrošedou fasádou, bílými okny a černou střechou naznačuje, že podobně elegantní bude také interiér domu. A je tomu skutečně tak. V roce 2018 byl dům kompletně zrekonstruovaný, přesto se podařilo zachovat některé původní truhlářské práce a dobové detaily. V prvním patře se nachází prostorný byt určený pro velkou rodinu. V obytném prostoru o ploše téměř 180 metrů čtverečních najdeme 6 pokojů, 2 koupelny a prostornou kuchyň.

Galerie: Byt ve zrekonstruované skandinávské vile
Mohlo by se vám líbit

Odhalené zdi a nábytek na míru

Do bytu vejdete po schodišti obloženém sisalovým kobercem, které vede z haly v přízemí. Po pravé straně je jedna ze dvou pečlivě zrekonstruovaných koupelen. Důkladné rekonstrukce se dočkala také kuchyně. Odhalené zdi vytváří zajímavý kontrapunkt k dokonalé kuchyňské lince v bílé barvě, která byla vyrobená na míru a poskytuje bohatý úložný prostor. Rodina může posedět buď u kuchyňského ostrůvku s mramorovou deskou, nebo u menšího jídelního stolu v obývacím pokoji. Stěny pokoje byly vymalované v mátově zeleném odstínu. S obývacím pokojem sousedí herna pro děti a pokoj pro hosty. V pravé části bytu je hlavní ložnice s vestavěnými skříněmi a dva dětské pokoje.

Mohlo by se vám líbit