Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Sváteční inspirace z dalekého severu

Info ikona
Vánoční inspirace z dalekého severu

Skandinávské bydlení je vyhlášené svou útulností. Zveme vás na návštěvu jednoho klasického rustikálního domku, kterému vánoční čas skutečně sluší.

Terezie Benoni | 21. 12. 2023

Letos se Vánoce blíží raketovou rychlostí. Jestli sháníte inspiraci, jak prožít svátky v rustikálně laděných kulisách, máme pro vás zaručený tip. Anna Truelsen je švédská interiérová stylistka, která žije v klasické skandinávské dřevostavbě postavené ve 20. letech. Jejím cílem bylo vrátit svému domovu původní kouzlo. Inspirovala se u svých švédských předků a použila léty osvědčené dekorace.

Galerie: Vánoce na švédském venkově
Mohlo by se vám líbit

Přírodní materiály a spousta světýlek

Základem jsou přírodní materiály. Živých větví není nikdy dost a navíc interirér krásně provoní. Proto v tomto domě najdete spoustu jedlových i borových, často ponechané zcela bez ozdob. Domov Anny má světle natřené podlahy, šedozelené stěny a nábytek z tmavého dřeva. V těchto kulisách jakákoli dekorace krásně vynikne. Proto ho stačí doplnit o kvalitní textil, elegantní nádobí a dostatek svícnů a světýlek. Stromek je netypicky umístěný v kuchyni, protože pro Annu je právě kuchyně srdcem domova.

Mohlo by se vám líbit

styling Anna Truelsen, foto Jonas Lundberg

Zdroj článku