Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Venkovský dům vyzdobený v retro stylu

Info ikona
Švédský dům plný pokladů

Je to už pár let, co se Marie začala zajímat o retro nábytek a dekorace. Nejdřív jimi vyzdobila svůj dům a pak začala provozovat speciální obchod.

Terezie Benoni | 21. 12. 2020

„Je mi 44 let a provozuji retro obchod s názvem Retrouttryck. Bydlím ve Flodě se svým manželem Peterem a našimi čtyřmi dětmi,” vypráví Marie. „Máme zvláštní domov, možná proto, že jsem se před několika lety začala zajímat o nákup retro věcí. Potřebovala jsem zařídit náš venkovsky laděný dům ve stylu 50. let.“ Ačkoli působí jako klasická stará skandinávská vila, je dům Marie vcelku nový. Před patnácti lety jim ho postavila firma Vårgårdahus. Dům se nachází nedaleko švédského Göteborgu v kopcovité kouzelné krajině.

Galerie: Švédský dům plný pokladů
Mohlo by se vám líbit

Nábytek z druhé ruky

„Veškerý nábytek pořizuji z druhé ruky, a protože je prodej použitého nábytku také moje práce, baví mě to. Pyšná jsem hlavně na svou keramiku a porcelán, který jsem buď objevila na blešáku, nebo v různých aukcích.“ Domov Marie se často mění. Když ale pořídí nový kousek, musí se něčeho jiného zbavit. „Abych se doma cítila dobře, je pro mě zásadní, aby spolu věci ladily. Ráda míchám jednotlivé materiály jako je porcelán, keramika, sklo a dřevěný nábytek. Svůj styl bydlení bych popsala jak vintage.“

Mohlo by se vám líbit