Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Vysněná chatka uprostřed divočiny

Info ikona
 Dřevěná chata v divočině

Na jedné z nejvyšších hor v kanadském Quebecu najdeme jednoduchou dřevostavbu, která poskytuje dokonalý komfort. Je důkazem, že pobyt v divočině nemusí být o kompromisech.

Terezie Benoni | 29. 12. 2023

La Cabin je mini domek nacházející se na vrcholu jedné z nejvyšších hor v Lac-Beauport v Quebecu. Chata stojí sice jen pouhých 30 minut jízdy od města, přesto jste v naprosté divočině. Z hory Mont Tourbillon je dokonalý výhled na všechny strany. Jednoduchá dřevostavba byla postavena na úbočí hor a je orientovaná na severozápad. Zdejší podvečery a západy slunce nad Laurentianskými horami jsou skutečným zážitkem. Chatka slouží k pronájmu zejména milovníkům turismu a cyklistům a byla navržená tak, aby svým návštěvníkům poskytla dokonalé pohodlí v úzkém kontaktu s přírodou.

Mohlo by se vám líbit

V jednoduché dřevostavbě nemusíte dělat kompromisy

Do domku se dostanete po dvoukilometrové lesní cestě. Mini domek je 100% autonomní. Vytápěný je plynem, ale hlavním zdrojem tepla jsou kamna na dřevo. Veškerá energie je získávána solárními panely. Majitelé upozorňují, že je v zimním období potřeba nad spotřebou trochu přemýšlet podle síly slunce, aby energie vystačila na vše potřebné. V chatce se pohodlně ubytují čtyři lidé. Je tu ložnice s manželskou postelí, druhá ložnice se dvě palandami bývá používaná jako dětský pokoj, nechybí ani rozkládací pohovka v obývací části. V hlavní obytné části najdeme plně vybavenou kuchyň včetně lednice, plynového sporáku a kávovaru, na kterou navazuje jídelna a útulný obývací pokoj.
 

Galerie: Dřevěná chata v divočině
Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: La Cabin, www.lacabin.info

Zdroj článku