Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Chtěla jsem novou kuchyň, ale měla jsem jen tisícovku. Jak to dopadlo?

Nová kuchyň, Iri Novak

V novém bytě se mi líbily čisté bílé stěny, otevřený prostor a neomezená možnost si ho zařídit podle svého. Vadou na kráse byla jen tmavě hnědá kuchyň z lamina. Na to, jak je byt malý (38 metrů čtverečních), je linka docela velká a její estetika, nebo spíš ne-estetika mi tak celkem ležela na srdci. Jak jsem si poradila s tím, že mi chyběl rozpočet na její výměnu?

Redakce | 6. 01. 2020

VÝCHOZÍ SITUACE: Vzhledem k omezenému rozpočtu si můžu vybrat, jestli skříňky natřít, nebo polepit. U druhé varianty jsem se bála nejistého výsledku s omezenou trvanlivostí a tak vyhrálo natírání.

POTŘEBY: V nejbližší prodejně "Barvy, laky" jsem si koupila pěnový váleček, vaničku, plavenou křídu a brusný papír. Potřebovat budete také matnou barvu na dřevo (tu jsme naštěstí měli v redakci).

POSTUP: Barvu smíchejte s křídou rozmíchanou s troškou vodou v poměru 3:1. Stačí to jen odhadnout, nemuí to být úplně přesně. Na zem rozložte noviny a barvu nejdřív otestujte na co nejpodobnějším povrchu. Buď přímo na skříňce, kterou můžete hned setřít, nebo na desce, co patří ke kuchyni, ale nepoužívá se (můj případ). A pak už se pusťte do natírání. Válečkem to jde skoro samo, počítejte ovšem s několika vrstvami (já jsem tmavý základ přetřela nejméně pětkrát).

DALŠÍ ÚPRAVY: Starou ledničku jsem "olemovala" akrylovou barvou v odstínu baby růžová, která hezky ladí s ledově modrou. Modř se opakuje také na ilustraci od Julie Szulc. Plakát jsem přilepila pomocí lepící gumy. Abych se tu cítila dobře a nestyděla se sem pozvat návštěvu, pohrála jsem si se sezením a s dekorací horní části linky. Vsaďte na kožešiny polštářky, dřevěné doplňky a květiny.

diy