Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Jednoduché triky na originální vánoční výzdobu

Info ikona
Rychlá inspirace na vánoční dekor

Proměňte svůj domov ve vánoční několika snadnými způsoby a za pár korun. Poradíme, jak to zvládnete během jednoho odpoledne.

Terezie Benoni | 10. 12. 2023

Letošní rok je poněkud hektický. Jestli jste nechali vánoční výzdobu domova na poslední chvíli, nezoufejte. Poradíme, jak domov jednoduše vyzdobit a neztratit při tom nervy. Myslete na to, že dekorace nepatří jen na stůl nebo na stromek. Vyrobte si všemožná zátiší tak, ža na tác umístíte svíčky a ozdoby. Takovou dekoraci jednoduše přemístíte a může chvíli zdobit jídelní stůl a pak třeba komodu. Nebojte se nazdobit také nábytkové rukojeti a kliky u dveří. Stačí smrkové větvičky nebo sušené pomeranče. Vánoční stromek nemusí být jen jeden. V interiéru jich můžete umístit hned několik a ponechat nenazdobené. Klasikou jsou nazdobené větve ve váze. Můžete je umístit kamkoli a všude jim to bude slušet. 

Galerie: Rychlá inspirace na vánoční dekor
Mohlo by se vám líbit

Světýlka a svíčky nesmí chybět

Umístěte vedle sebe lucerny různých výšek a svíčky se sezónními vůněmi. Takto vykouzlíte magickou atmosféru i po setmění. Stromek nemusí být ten klasický. Snadno si ho můžete vyrobit na zdi pouze ze světýlek, nebo ze zavěšených dřívek na provázcích. I takový stromek můžete dozdobit. Nebojte se vytvořit spoustu papírových hvězd, které jsou nyní velikým hitem. Jestli máte skleněný poklop, využijte ho. Vytvořte pod něj zátiší z mechu, světýlek a ozdob a vše přiklopte. Nezapomeňte dozdobit také jídelní židle. Přivažte na ně vánoční stuhy, ozdobte je smrkovými větvičkami, nebo drobnými věnečky. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku