Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Nezapomeňte převléct do svátečního také ložnici

Info ikona
Nezapomeňte převléct do svátečního také ložnici

Naše domovy se postupně halí do adventního kabátku. Aby bylo těšení na nejkrásnější svátky roku dokonalé, vyzdobte také svou ložnici.

Terezie Benoni | 19. 11. 2021

Stačí dobře vybraný textil a pár doplňků a ložnice zcela změní své vyznění. Milovníci neutrálních přírodních tónů, to mají jednoduché. Lněné povlečení stačí doplnit o vázy se smrkovými větvemi a několik papírových hvězd a rázem máte sváteční náladu. Pro milovníky barev jsme pro vás vybrali modrou, zlatavou a nachovou ložnici. S čím se dají tyto barvy kombinovat?

Uklidňující modrá

Odborníci na spánek doporučují modrou barvu v ložnici z toho důvodu, že chladnější tóny pomáhají relaxaci, uvolnění a dobře se v takovém prostředí odpočívá. Jestli jste stejného názoru, zvolte modré povlečení také pro vánoční dekor. Skvěle totiž ladí se zelenými detaily. Zelený věnec, pár světýlek a větve ve váze a atmosféra bude dokonalá. Máte-li ještě nějaké stříbrné ozdoby, budou se k takto laděnému interiéru báječně hodit.

Galerie: Ložnice v modré
Mohlo by se vám líbit

Romantická nachová

Červená barva k Vánocům bezesporu patří. Jestli chcete raději její tlumenější odstín, který je do ložnice vhodnější, sáhněte po nachové nebo narůžovělé. Také k těmto tónům perfektně pasují stříbrně a zelené doplňky, ladí i se zlatou, fialovou nebo šedou. Velké skleněné kouličky můžete zavěsit na stuhy a ozdobit jimi lustr, skříně, nebo okna.

Galerie: Ložnice v nachových tónech
Mohlo by se vám líbit

Luxusní zlatá

Zlaté tóny navozují pocit luxusu, který ke svátkům bezesporu patří. Spolu se světýlky jsou to ingredience, které nesmí o Vánocích chybět. Módní jsou sametové doplňky na pomezí zlaté a hořčicově žluté, které působ hřejivým dojmem a interiér zkrátka rozsvítí. Navíc se skvěle kombinují a ladí absolutně se vším. K takto laděnému textilu patří dekorace ve vintage stylu, ale také minimalistické větve keřů nebo listnatých stromů.

Galerie: K Vánocům zlatá patří
Mohlo by se vám líbit