Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Otravují vás vosy? Zažene je obyčejné kafe!

Info ikona
Otravují vás vosy? Zažene je obyčejné kafe!

Pruhovaní hosté mohou být na našich zahradách a terasách nejen otravní, ale také nebezpeční. Zkuste některé z našich osvědčených rad a už se jejich štípanců bát nemusíte.

Terezie Benoni | 15. 06. 2023

Vosí štípnutí je nejen bolestivé, ale může být i nebezpečné, pokud na ně máme alergie, nebo nás bodne v blízkosti dýchacích cest. Jestli se chcete jejich obtěžování vyhnout, zkuste nějaké naše tipy. Existují vůně, které jim nelahodí, a tak se budou raději držet dál. Jedním z nich je obyčejná mletá káva. Nasypte ji do hlubší mističky nebo plechovky, dejte poblíž vašeho sezení a zapalte. Můžete si pomoci špejlí nebo dlouhou krbovou zápalkou. Dokud bude káva „kouřit“, máte od vos pokoj.

Info ikona
Otravují vás vosy? Zažene je obyčejné kafe!
Mohlo by se vám líbit

Co vosám nevoní

Připravte si doma jednoduchý rozprašovač s éterickými oleji, který hmyz zaručeně odpudí, a navíc bude šetrný i k vaší pokožce a oblečení. Potřebovat budete jen láhev s rozprašovačem, vodu a polévkovou lžíci nějakého z esenciálních olejů. Jedním z nich, který rozhodně vosám nevodí, je z máty. Její svěží aroma nemají vosy rády a budou zaručeně držet dál. Stejně tak nemají rády vůni hřebíčku. V dostatečně koncentrované podobě je zaručeně zažene. Posledním esenciálním olejem, který vosám nelahodí, je ten s výraznou citronovou vůní. Doporučujeme použít koncentrovaný olej z citronely. Oleje můžete našplíchat sami na sebe, protože vaší pokožce neublíží, naopak ji může příjemně osvěžit, nebo si zapalte na terase či balkonu aroma lampu. Užijte si klidné posezení bez štípanců!

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku