Přejít k hlavnímu obsahu
Poradna

Rozkvetlé srdce jako dárek ke Dni matek

Info ikona
Vyrobte si stylovou dekoraci

Přemýšlíte, čím za pár dní potěšit maminku? Vyrobte jí dokonalou květinovou dekoraci, která je snadná, efektní a za pár korun!

Terezie Benoni | 4. 05. 2022

Co budeme potřebovat?

  •     základové srdce z drátu
  •     aranžovací (začišťovací) pásku
  •     aranžovací nebo myrtový drát podle druhu použitého materiálů
  •     dva balíčky lýka
  •     sušiny a květy na doplnění
  •     nůžky, kleště, tavnou pistoli
Info ikona
Vyrobte si stylovou květinovou dekoraci

Postup:

1. SRDCE Z LÝKA

Základové srdce z drátu si nejprve celé ovážeme aranžovací páskou. Ta nám zajistí, že se nebude vazba protáčet. Balíček lýka rozdělíme na polovinu a prameny srovnáme do jednoho svazku, konec zajistíme drátkem. Takto připravený svazek připevníme k srdci a začneme připevňovat. Po celou dobu pracujeme s celým pramenem, který přehýbáme a postupně přivazujeme drátkem. Jakmile nám svazek dojde, připevníme druhou půlku balíčku lýka. Jeden balíček by měl vyjít na jednu polovinu srdce. Takto pokračujeme až do konce. Vazbu z lýka upravíme a rozcucháme prsty, poté připevníme ostatní materiál za pomoci tavné pistole.

Info ikona
Vytvořte si stylovou květinovou dekoraci.

Každá půlka srdce by měla být vyvázaná stejně, buďte tedy pečliví a dbejte na správnou hustota lýka při vazbě. Srdce nakonec můžete dozdobit například šitým nebo plechovým srdíčkem. Vazba je vázáná od horní špičky dolů, výsledkem je tak vazba, která směřuje nahoru. V případě opačného postupu na mě vazba působí smutně, ale vázat můžete jakým směrem chcete. V mém případě jsem vázal každou polovinu zvlášť u všech typů.

Info ikona
Vyrobte si stylovou dekoraci

2. SUŠINOVÉ SRDCE

Stejně jako u srdce z lýka, nejprve si ovažte celý drát páskou. Za pomoci myrtového drátu pak připevňujte jednotlivé materiály. Já použil čerstvou statici, len a lesknici. Pracovat můžete ale také s travinami, nevěstiným závojem aj. Nepracujte s křehkými sušinami, ty se mohou během vazby lámat, raději je do vazby dolepte. „Nakonec jsem k srdci připevnil skleněnou dózičku. Korkovou zátku jsem sundal a na dvou místech přidal kapku tavné pistole, na ni položil jutový provázek a ještě s horkým lepidlem dózičku zavřel. Skleněná část je tak pevně připevněná ke korku a nedojde k odpadnutí, navíc nám vzniklou poutko pro zavěšení,“ vysvětluje Václava Šumpich.

Info ikona
Vyrobte si stylovou dekoraci

3. ZELENÉ SRDCE

Jako u předchozích dvou srdcích i tentokrát se bez aranžovací pásky neobejdeme, tentokrát je obzvlášť' důležitá. Zelené materiály by při sesychání z drátu klouzaly. Vazba je vyrobena z listů břečťanu a pistácie. Použít můžete taky buxus, eukalypt, túje, brslen a další stále zelené rostliny. Vazbu připevňujte za pomoci aranžovacího drátu, myrtový je příliš tenký a vazbu by pevně neudržel. Po zhotovení vazby můžete doplnit o statici, sušiny, nevěstin závoj, wax, slaměnky,.

Náš tip: Srdce budou krásná také za použití obilí, levandule, chvojí, nebo šípků.

Info ikona
Vyrobte si s námi stylovou dekoraci

Zdroj informací: Václav Šumpich,
www.country-wreath.cz, @country_wreath_moravia