Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Rukama si upletete hřejivou deku za pouhé dva dny

Info ikona
Rukama si upletete hřejivou deku za pouhé dva dny

Výrobky z gigantické vlny zvládnou uplést i děti. Jejich výroba je snadná, rychlá a efektní. Co byste měli vědět, než se do pletení rukama pustíte?

Terezie Benoni | 2. 11. 2022

Originální doplněk do interiéru, hřejivá přikrývka, nebo praktická šála. Právě teď výrobky z maxi vlny užijete na maximum. Když je navíc vyrobíte sami, ušetříte. Výhodou gigantického pletení rukama, je především rychlost. Jestli nejste zrovna trpěliví a od klasického pletení vás odrazuje, že výroba jednoho kousku zabere i několik týdnů, s gigantickým pletením tato komplikace odpadá. Nepotřebujete k němu jehlice, ale vystačíte si pouze s rukama. Komu by bylo příjemnější použít přeci jen jehlice, jsou k dostání i speciální obří. Nahradit je může jakákoli plastová tyč. Bez čeho se neobejdete, je speciální příze, která je dodávaná v obřích klubkách.

Mohlo by se vám líbit

Z čeho vyrábět?

Příze můžete pořídit ze 100 % přírodní merino vlny, nebo vlnu s různým podílem polyesteru, bavlny apod. Podle procentuálního zastoupení vlny se pohybuje také cena příze a její kvalita. Příze z pravé ovčí vlny budete muset objednávat, ty méně kvalitní snadno seženete v běžné galanterii. K dostání jsou i zcela umělé materiály, které narozdíl od vlny nejsou tak křehké a mohou s nimi snadno pracovat i děti. Podle zvoleného materiálu také o výsledný produkt pečujte. Vlněné výrobky vyžadují citlivé zacházení, nejdou prát a nesmí do sušičky. Ty z umělých materiálů jsou zcela běžně pratelné. Před samotným pletením je nutné vyjmout vlnu z obalu a nechat ji dva až tři dny vydýchat a narovnat se. Z obří vlny se dají tvořit přehozy, plédy, svetry, šály, koberečky, polštáře různých tvarů, psí pelíšky a další jedinečné kousky.
 

Galerie: Co všechno se dá vyrábět pomocí gigantického pletení?
Zdroj článku