Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Tipy, jak proměnit svůj domov a neutratit víc než tisícovku

Info ikona
Jak změnit domov a neutratit víc než tisícovku

Jednou za čas potřebuje každá domácnost refresh. Jak jí ho ale dopřát, když máme zrovna hluboko do kapsy? Známe několik praktických tipů, jak změnit svůj domov za méně než tisíc korun.

Terezie Benoni | 20. 03. 2023

Proměna domova nemusí být otázkou spousty peněz, ale spíš dobrého nápadu. Někdy stačí plechovka barev, tapeta, nálepky, nebo brusný papír a interiér dostane úplně novou atmosféru.

Tapety

To, jak dokážou tapety zvýraznit jinak nenápadnou zeď, víme všichni. Věděli jste, že tapetovat můžete také nábytek, dveře, okna nebo dokonce kuchyňskou linku? Když si pořídíte samolepící tapetu, můžete ji zkrátka aplikovat kamkoli. Je voděodolná, takže zvládne i místa s větší zátěží, stejně tak je možné ji otírat, když se rozhodnete proměnit starou komodu nebo stolek. Oblíbené jsou tapety v dekoru dřeva, které mají i velmi přirozenou strukturu, takže je iluze dokonalá.

Barvy, laky, šmirgl papír

Není nutné kupovat za každou cenu nový nábytek. Mnohdy stačí nový nátěr a z nudného kousku se stane moderní. Mnohdy není nutné investovat ani do plechovky s barvou a vystačíte si s brusným papírem. Dřevěný nábytek totiž stačí pouze zbrousit. Nemusíte se bát nedokonalosti. Když sem a tam zůstane na nábytku stopa původního nátěru, vytvoříte zajímavý kousek s nenapodobitelnou patinou.

Info ikona
Tipy, jak proměnit svůj domov a neutratit víc než tisícovku

Nové úchytky

Věděli jste, jak výsledný dojem z nábytku i z kuchyňské linky určují jejich úchytky? Stačí je vyměnit a dostanou zcela jiné vyznění. Trendy jsou především kožené úchytky, rustikálně pojatému interiéru zase sluší keramické knopky.

Nálepky

Zamilovali jste do retro vzorů ve stylu Maroka a rádi byste měli takový obklad kolem kuchyňské linky, nebo v koupelně? Nebojte se drahého bourání a obkládání. Stejnou službu udělají voděodolné samolepky, které zkrátka na stávající dlažbu nalepíte. K dostání jsou ve všech rozměrech, tvarech i barevných kombinacích.

Info ikona
Tipy, jak proměnit svůj domov a neutratit víc než tisícovku

Pokojovky udělají parádu

Doslova za pár korun změníte vyznění vašeho domova, když mu dopřejete nové pokojové rostliny. Trendy je tzv. urban jungle, kdy svůj byt i ve městě naplníte pokojovkami a dopřejete interiéru pořádnou dávku kyslíku. Nové rostliny můžete pořídit ve speciálních skupinách na sociálních sítích, nebo použít odřezky od kamarádů.

Obrazové stěny

Ne jeden rámeček s obrázkem, ale rovnou celé desítky. Takový je interiérový hit, kdy své stěny pokryjete fotkami rodiny, obrázky z cest, nebo jednoduchými grafikami. Mixovat můžete všechny styly i rámečky. Tak hurá do toho!

Info ikona
Tipy, jak proměnit svůj domov a neutratit víc než tisícovku
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku