Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Znáte styl bydlení Earthy Boho? Zamilujete si ho!

Info ikona
Znáte styl bydlení Earthy Boho? Zamilujete si ho!

Inspirovaný životním stylem moderního světoběžníka kombinuje retro vlivy, prvky umění i tradičního řemesla. Nábytek i dekorace v tomto stylu nabízí osvěžující koktejl plný kvalitních materiálů.

Terezie Benoni | 21. 07. 2021

Moderní a eklektický. Takový je styl Earthy Boho, který vychází z klasického Boho stylu a přidává exotické prvky. Je plný přírodních tónů, které doplňují odstíny červené. Určujícím kritériem pro výběr materiálů je, aby byly příjemné na dotek. Kromě kvalitních látek s bohatou texturou zde nechybí kov, ratan a juta. V tomto stylu se potkávají etnické vzory, zemité barvy a přírodní materiály, které vytvářejí neobvykle se doplňující celek. Moderní éra boho si klade za cíl, že méně je víc. Samotný Boho styl není ničím novým, vznikl již v 19. století ve Francii. Spojen je s umělci a básníky, kteří žili bohémským životem. Jedná se o kreativní propojení mnoha stylů.

Galerie: Návrat v moderním provedení
Mohlo by se vám líbit

Nejedná se o nic nového

Samotný boho styl se již v několikrát vrátil. První vlna popularity proběhla v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století. Dnes se setkáváme se spoustu boho stylů. Existuje modern boho, romantic boho, boho chick, morocan boho, scandinavian boho, maximal boho, folksy boho a již zmiňované earthy boho atd. Co je pro všechny styly typické jsou přírodní materiály a důraz na originalitu. Interiér v tomto stylu by měl odrážet majitelovu osobnost, jeho záliby, zážitky a fantazii. V místnostech zařízených v boho stylu nikde nenajdete prázdné místo a měly by být na prvním místě maximálně pohodlné. Earthy boho přidává exotické prvky a trochu se skandinávského minimalismu, kdy nechává prostor jednotlivým kouskům vyniknout.

Mohlo by se vám líbit