Přejít k hlavnímu obsahu
Poradna

Znáte styl bydlení Earthy Boho? Zamilujete si ho!

Info ikona
Znáte styl bydlení Earthy Boho? Zamilujete si ho!

Inspirovaný životním stylem moderního světoběžníka kombinuje retro vlivy, prvky umění i tradičního řemesla. Nábytek i dekorace v tomto stylu nabízí osvěžující koktejl plný kvalitních materiálů.

Terezie Benoni | 21. 07. 2021

Moderní a eklektický. Takový je styl Earthy Boho, který vychází z klasického Boho stylu a přidává exotické prvky. Je plný přírodních tónů, které doplňují odstíny červené. Určujícím kritériem pro výběr materiálů je, aby byly příjemné na dotek. Kromě kvalitních látek s bohatou texturou zde nechybí kov, ratan a juta. V tomto stylu se potkávají etnické vzory, zemité barvy a přírodní materiály, které vytvářejí neobvykle se doplňující celek. Moderní éra boho si klade za cíl, že méně je víc. Samotný Boho styl není ničím novým, vznikl již v 19. století ve Francii. Spojen je s umělci a básníky, kteří žili bohémským životem. Jedná se o kreativní propojení mnoha stylů.

Nejedná se o nic nového

Samotný boho styl se již v několikrát vrátil. První vlna popularity proběhla v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století. Dnes se setkáváme se spoustu boho stylů. Existuje modern boho, romantic boho, boho chick, morocan boho, scandinavian boho, maximal boho, folksy boho a již zmiňované earthy boho atd. Co je pro všechny styly typické jsou přírodní materiály a důraz na originalitu. Interiér v tomto stylu by měl odrážet majitelovu osobnost, jeho záliby, zážitky a fantazii. V místnostech zařízených v boho stylu nikde nenajdete prázdné místo a měly by být na prvním místě maximálně pohodlné. Earthy boho přidává exotické prvky a trochu se skandinávského minimalismu, kdy nechává prostor jednotlivým kouskům vyniknout.