Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Zorganizujte si šperky! 20 stylových i praktických tipů na ukládání

Bílá šperkovnice s detailem z bukového dřeva je super na roztřídění vašich cenností. 

Některé ženy si na klenotech i bižuterii doslova ujíždějí, jiné mají jen pár oblíbených kousků, které si hýčkají. Ať už patříte k první nebo druhé skupině, určitě řešíte, kam svoje rodinné stříbro/zlato/kočičí zlato uložit. Našli jsme pro vás hned dvacet způsobů, jak nechat vaše oblíbené náušnice, prsteny a spol. opravdu zazářit. A mysleli jsme i na pány!

Anna Černotová | 15. 03. 2019

Pokud si na špercích a bižuterii vysloveně ujíždíte a blýskavých věciček máte opravdu hodně, je dobré na jejich ukládání myslet už při zařizování ložnice, šatny nebo zkrátka té místnosti, kde budete mít šperky uschované. S několika háčky nebo malou krabičkou si nevystačíte – pokud nechcete mít z řetízků a náušnic jednu velkou zašmodrchanou kouli, budete muset svým doplňkům vyčlenit několik zásuvek s přehlednými organizéry nebo rovnou celou skříňku. Jestliže naopak vaše cennosti čítají jen snubní prsten, řetízek po babičce, hodinky a tři páry naušnic, můžete je klidně vystavit na designovém stojánku, který se stane ozdobou vaší toaletky.

Galerie: Jak na ukládání šperků

V každém případě drahým šperkům ani bižuterii nesvědčí povalování se v kosmetické taštičce plné rozsypaných očních stínů a pudru ani místo, kde se na ně hodně práší nebo cáká voda, což se může stát třeba na koupelnové poličce poblíž umyvadla. A když už jste došli až sem a zamýšlíte se nad tím, jak si zorganizovat šperky, rovnou si svou sbírku projděte a zredukujte o kousky, které už dosloužily. Jsou to liché náušnice, jejichž sudá partnerka se dávno ztratila, laciná demodé bižuterie s niklem, kterou stejně dávno nenosíte, protože po ní máte vyrážku a všechny potrhané řetízky a korále. Vyhoďte je a zredukujte svou sbírku jen na opravdové poklady. Uvidíte, jak se vám uleví!