Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Dechberoucí proměna: Ze skladiště se stal dokonalý pokoj pro dva kluky, co nutně potřebovali vlastní prostor

Nábytek po rodičích i dřívějších majitelích, pracovní stoly z bazaru a všude plno starých plakátů. Dvanáctiletý Tobiáš a o čtyři roky starší Ben už potřebovali pořádný pokoj. A hlavně mít kam zalézt i jeden před druhým.

Terezie Benoni | 3. 02. 2024

Kdyby vás zajímalo, jaká je pro mladšího Tobiáše nejcennější věc v celém velkém bytě, pak je to krabička od popcornu. Není jen tak nějaká, přivezl si ji z fotbalového stadionu Park Princů v Paříži, kde hraje klub Paris Saint German a jeho největší miláček – fotbalista Kylian Mbappé. Zmíněný artefakt a titulní strana francouzských novin s portrétem slavného fotbalisty zdobí jeho pracovní koutek. A tohle má vždycky smysl. Mít kolem sebe věci, které máme rádi a dělají nám dobře. Nicméně z krabičky a obrázku se pokoj neudělá, zejména když tam bydlí kluci dva, a každý chce trochu něco jiného. „Od maminky Denisy jsem dostala velmi podrobný popis požadavků obou teenagerů,“ říká designérka Alexandra Dýcková. Bylo mezi nimi například to, že už nechtějí palandu, nepřejí si, aby jim od dveří bylo vidět na monitor počítače, a potřebují místo pro větrání sportovních věcí po tréninku. „Abych splnila kompletní zadání, musela jsem využít prostor na maximum, ale hodně mě to bavilo,“ říká designérka. Speciálně pro staršího Bena se instalovala posilovací hrazda a taky zrcadlo, protože v šestnácti začínají být v životě důležité taky jiné věci než jen sport nebo počítač.

Galerie: Klučičí záležitost
Mohlo by se vám líbit

Proměna, která pohladí po duši: Pryč je fádní béžová i agresivní vínová

Cílem projektu bylo upravit dispozici koupelny, aby vznikl příjemný prostor na běžnou hygienu i relaxaci, vytvořit pohodlný walk-in sprchový kout, úplně zrušit vanu. Místo, kde dřív byla sprcha, využít na pračku a sušičku, zajistit dostatek úložných prostor. Jak se proměna vydařila?
marianne.cz

I přes svobodomyslnost nechybí tolik potřebný úložný prostor

V celém vršovickém 3+kk je vidět, že tu bydlí svobodomyslní lidé, kteří hodně cestují. Ani dobrodružný život ale Denise, majitelce castingové agentury, nedává zapomenout na praktickou stránku. V rohu pod patrem si vyžádala kus prostoru pro velké krabice her a hlavně na žehlicí prkno. Nutností pro oba kluky byly nové židle, úložné šuplíkové boxy a větší psací stoly, které jsou dělané na míru ze stejné překližky jako celá skříňová stěna a knihovna. Úložné prostory na stěně zároveň skryly nevzhledné potrubí vedoucí přes celý pokoj. „Předchozí zařízení bylo sice starší, ale kluci je tím pádem mohli trochu ničit, to současné jim vydrží až do dospělosti. A do skříní se po vytřídění vešlo všechno z banánových krabic a dokonce nám zbylo nějaké místo,“ usmívá se Denisa. Oba kluci jsou podle jejích slov nadšeni. Ben se, pokud je doma, zašívá u počítače u okna a Tobiáš nadšeně okupuje vršek patra, kde se schovává za roletu, nejen když si potřebuje přistínit na spaní, ale často tam zmizí z očí celé rodině i přes den.

Mohlo by se vám líbit

Unikátní proměna pražského bytu v romantickém stylu: Dvě kouzelnice proměnily obývák v nádhernou oázu

Dvě dámy naladěné na stejnou vlnu zařídily v pražských Dejvicích hned celý byt v romantickém stylu. Jako první začaly s obývacím pokojem. Vdechly mu svěžest výraznou květinovou tapetou a vůbec se nebály holčičích barev – připravte se na dávku růžové!
marianne.cz

TEXT: OLGA PROCHÁZKOVÁ | FOTO: VERONIKA RAFFAJOVÁ

Zdroj článku

Související články

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměny
Zelený strop a červené topení:  Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Zelený strop a červené topení: Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Proměny
Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně