Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Minimalistický byt pro mladý pár zdobí beton a překližka

Info ikona
Bydlení pro mladý pár

Jak na šedesáti metrech čtverečních úspěšně zabojovat s prostorem, aby se do něj vešla pracovna pro dva, uskladnila se jízdní kola a ještě tu zbylo spoustu místa na květinovou oázu? Designéři ze Studia LIS vám ukáží, jak na to.

Eva Slunečková | 10. 02. 2019

Jednoduchý a finančně dostupný interiér. Tak prostý byl sen mladé dvojice z ukrajinského Lvova, když přišli za místními designéry ze studia LIS. Roman Shpelyk, Andrey Lutsenko a Andriana Chunis se 57 metrů čtverečních rozhodli zásadně provzdušnit a z původně uzavřeného prostoru s několika místnostmi vytvořili jeden velký otevřený plán, v němž na sebe místnosti navazují a navzájem se propojují.

Galerie: První bydlení pro mladý pár
Mohlo by se vám líbit

Beton odkryli

Většinu stěn nechali v přírodních hrubých strukturách, nosné zdi odkryli na betonový základ a doplnili plochami z překližky. Vstup se tak nově chlubí průchozí šatnou, z níž se dá dostat rovnou do ložnice s prosvětlenými pracovními místy u oken a plynule proplout do obývacího pokoje spojeného s kuchyní i jídelnou. Ať se tu vaří nebo odpočívá, odkudkoli je to jen pár kroků na sluncem zalitou terasu. Na ranní kávu s výhledem na město ideální! 

Design: Studio LIS, facebook.com/lisdesignstudio 

Mohlo by se vám líbit