Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Pokojíček pro malou Rózu je hravý a plný skvělých nápadů

Info ikona
Pokojík pro malou holčičku

Navrhnout pokojíček pro malou holčičku dostaly za úkol architektky ze studia ANNY architects. Jejich realizace je splněným snem každé malé slečny.

Terezie Benoni | 13. 01. 2024

„Jelikož se jedná o koncepci interiéru již hotového nového bytu, navrhly jsme především nábytek na míru,“ popisují autorky projektu Anna Nižňanská a Anna Podroužková.. „Hlavním prvkem pokojíku je dvoupatrová palanda v mintové barvě a schůdky vyrobené z překližky.“ Palanda je opatřená praktickou sítí, takže nehrozí žádné nebezpečí. Také na schůdcích vedoucích na plandu je  praktická branka s bezpečnostním zavíráním, takže se děti bez dohledu na horní patro nedostanou. Branka lze velmi snadno sundat, až nebude potřeba. 

Galerie: Pokojík pro malou holčičku
Mohlo by se vám líbit

Doupě nesmí chybět

„Ve spodní části palandy je umístěn závěs, aby se Róza mohla ukrýt do svého bunkru. Z boku palandy je vyřezáno kulaté okénko s možností zavření,“ popisují architektky. „Z postýlky je přístup také do niky umístěné pod schůdky, kde si Róza může ukládat knihy a všechny možné věcičky. Je zde také zabudovaná zásuvka. Ve spodní části palandy je umístěno světýlko. Horní část palandy bude nyní sloužit na hraní a později na spaní.“ Další nedílnou součástí pokojíku jsou bílé vestavné skříně s šatní tyčí a mnoha otevřenými poličkami, sloužícími jako knihovnička či úložné prostory pro koše na hračky. „Součástí této sestavy je také jezdící domek na hračky s okénkem pro případné divadelní hrátky. Domek je vyroben z mořené lakované překližky, stejně jako schody,“ uzavírají kreativní autorky projektu. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku