Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Nomádka se rozhodla konečně usadit a po letech v pronájmech zatoužila proměnit ložnici v místo vhodné k odpočinku

Mnoho mladých lidí dnes sbírá pracovní zkušenosti po světě. Novodobí nomádi často ale přicházejí na to, jak důležité je vlastní zázemí. Přesně takto začala před pár lety smýšlet Tereza. Kvůli práci v zahraničí neustále cestovala sem a tam a už ji nebavilo přebývat v krátkodobých pronájmech. V Praze Holešovicích si proto pořídila byt 2 + kk.

Terezie Benoni | 8. 01. 2024

„Po nastěhování jsem si ložnici kromě postele vybavila skříní, komodou, přidala polštářky, ale pořád to tu působilo jako v hotelovém pokoji. Kvůli práci ale nemám na nic čas, a proto jsem se obrátila na designérku spolupracující s Marianne Bydlení, Kristýnu Kouřilovou, aby mi vedle obýváku pomohla právě s ložnicí,“ říká Tereza. Ložnice byla vybavena nábytkem různých odstínů a dekorů dřeva, který nekorespondoval s tmavou podlahou. Chtělo to něco modernějšího, co by malou místnost opticky otevřelo, ale zároveň neubralo nic z dosavadního komfortu. Designérka se proto rozhodla pro neutrální bílý nábytek, ten se totiž tak snadno neokouká. Designérka Kristýna Kouřilová zvolila bílou barvu nábytku i proto, že většinu dne je v pokoji poměrně málo světla. Dvoulůžko oživuje přehoz s plastickým vzorem, který v interiéru působí čistě a jednoduše.

 

Galerie: Usínání v novém
Mohlo by se vám líbit

Fascinující proměna stoleté kuchyně: Rustikální styl a vzkříšené původní dlažby

Starý dům v židovské čtvrti v Teplicích má neuvěřitelný genius loci. Designérka Pavla Kirschner ho podpořila rustikálním stylem a vzkříšením nádherné původní dlažby.
marianne.cz

Výsledkem je minimalismus s dánským nádechem

Kristýna se do vkusu mladé cestovatelky přesně trefila. Protože věděla o Terezině náklonnosti k dánskému stylu bydlení, rozhodla se pojmout ložnici tak, jak je pro tuto zemi typické – na bílém základu a velmi střídmě. Stejně důležitým důvodem pro volbu bílé byla i již daná laminátová podlaha v třešňovém dekoru, k níž se jiné odstíny dřeva příliš nehodí. Zeď za postelí oživila tapeta s nenápadným gradientem přecházející v nižších partiích do šedé, dynamiku vnáší i akcent hořčicově žluté na textiliích. V místnosti jsou jen tři větší kusy nábytku: postel, toaletní stolek a vestavěná skříň. Ta je záměrně po celé délce stěny, aby opticky splynula s okolím. „Když už jsme dávali truhláři velkou zakázkucna skříň, rozhodli jsme se investovat i do většího toaletního stolku, rozpočet to zas tak nezatížilo a máme dokonalý kus vyrobený dle mého návrhu a na míru prostoru,“ popisuje Kristýna. Společnost dělá Tereze v ložnici řada pokojových rostlinek, které miluje a o něž se během její nepřítomnosti stará paní na úklid. Nic víc k odpočinku nepotřebuje. Hlavně se dobře vyspat a vracet se do svého bytu s pocitem, že nikde na světě není příjemnější spustit kotvy.

TEXT: ZUZANA VESELÁ | FOTO: VERONIKA RAFFAJOVÁ

Mohlo by se vám líbit

Fascinující proměna na pražském poválečném sídlišti: Pryč je interiér, který odpovídal vkusu osmdesátileté dámy

Na podlaze marmoleum, nábytek z dubového dřeva. Designérka Kristýna Kouřilová měla za úkol vetknout do rekonstruovaného bytu pro Terezu, jejího muže a malého syna hodně přírodních materiálů. Byl to tanec mezi sny a rozpočtem.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměny
Zelený strop a červené topení:  Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Zelený strop a červené topení: Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Proměny
Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměny
Proměna nudné předsíně na pražském Žižkově: Pryč je úzká nudle s bílými stěnami

Proměna nudné předsíně na pražském Žižkově: Pryč je úzká nudle s bílými stěnami