Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Před & Po: Když se promění životní prostor. K lepšímu!

Info ikona
Marianne Bydlení

Malý dům, malé děti, pes, kočka a život v jednom kole. To si člověk dvakrát rozmyslí, jestli investuje čas a peníze do proměny hlavní místnosti, nebo raději rok dva počká. Bára však se zásadním krokem neotálela dlouho. V zádech totiž měla tu nejbližší a nejlepší pomoc— vlastní sestru, interiérovou designérku Romanu Jaškovou, která proměnu jejího bytu provedla pod hlavičkou magazínu Marianne Bydlení.

Promotion | 23. 06. 2022

Proměna hlavní obytné místnosti v montovaném domku v Rovensku se nesla v minimalitickém duchu. Majitelka Bára chtěla méně barev, méně věcí, méně poliček a úsporná řešení. „V domě bydlíme s manželem a dětmi už dvanáct let, a pokud se ptáte, proč jsme při stavbě rovnou neoslovili Romanu jako poradce, odpověď je jednoduchá: Byla tak mladá, že možná ani nevěděla, čím bude, až vyroste,“ směje se Bára. Teď ale svůj dům nemohli svěřit do povolanějších rukou...

Cíle rekonstrukce

1. Kuchyňskou část prosvětlit, zjemnit a odlehčit.

2. Obývací část zútulnit a zrušit hrací kout, protože děti už ho nevyužvají.

3. Neměnit funkčnost ani rozmístění klíčových kusů nábytku, ale pořídit kompletně nové vybavení jak kuchyně včetně spotřebičů, tak obývací části.

4. Provést důkladnou revizi původních dekorací a doplňků a případně vnést nové, svěží.

A jaký na to všechno měla rodina rozpočet?

Plán  ……………………….............  350 000 Kč

Stavební a montážní práce .……..... 36 000 Kč;

Nábytek ……………………….......... 254 000 Kč;

Obklady ………………………….....     11 000 Kč;

Osvětlení …………………………....    21 200 Kč;

Celkem bez doplňků …………….....  322 000 Kč;

Doplňky …………………………….....   12 000 Kč;

Celkem proměna stála                       334 000 Kč

Info ikona
ČSOB Stavební spořitelna

Co se událo v kuchyni? Příchod světla!

„Z kuchyně zmizela velká stropní digestoř umístěná nad varnou deskou. Skrz nová skleněná svítidla je tak krásně vidět přes prostor a pocitově i reálně je tu více světla. Svěží dojem podporuje i nové obložení nad pracovní deskou a na stěnách kolem krbu,“ popisuje designérka Romana, zatímco její sestra a majitelka domku Bára ji hned doplňuje: „Nejenže to dobře vypadá, ale okolí krbových dveří se snadno myje, nemusíme ho co půl roku natírat, a obklady navíc kumulují teplo, které pak ještě dlouho sálá do prostoru.

Info ikona
Marianne Bydlení

Co nově přibylo, a co definitivně zmizelo

Čtecí koutek místo koutku pro děti je pro Báru milá novinka – rychle se zamilovala jak do křesla, tak obrazů Patrika Kriššáka. „Stropní panely instalované už při stavbě zajišťují infra vytápění, se kterým jsme moc spokojeni. Ale až budeme příště vylepšovat dům, zapustíme je do stropu,“ plánuje Bára. Také chladná lesklá koženková sedačka o rozměrech menšího korábu je definitivně pryč, tmavě šedá pohovka s textilním potahem je elegantnější a na vyšších nohách působí odlehčeně. „Pokud váháte, jak kombinovat polštáře, bezpečnou cestou je vsadit na jednu značku a jeden materiál ve sladěných barvách,“ doporučuje designérka Romana.

 

Info ikona
Marianne Bydlení

 

Přáli byste si také takový obývák s kuchyňským koutem?

Můžete ho mít! Například za 2939 Kč měsíčně.

Příklad úvěr bez zajištění nemovitostí

Hodnota rekonstrukce …................ 322 000 Kč;

Měsíční splátka …………...................  2939 Kč;

Doba splatnosti …………........ 17 let a 1 měsíc

Příklad úvěru ČSOB Stavební spořitelny, a.s. bez zajištění nemovitosti: úvěr 322 000 Kč, roční pevná úroková sazba 7,6 % ve fázi meziúvěru a 4 % ve fázi úvěru, po dobu 205 měsíců, splátka 2939 Kč/měs. Celkem zaplatíte 602 240 Kč. RPSN 8,46 % zohledňuje: poplatky 0 Kč za sjednání meziúvěru a stavebního spoření, vedení účtu spotřebitelského úvěru a účtu stavebního spoření à 360 Kč ročně.

Platnost k 24. 6. 2022, více na csobstavebni.cz.

V čem je tahle proměna výjimečná?

Pointou téhle proměny je, že nebyla drahá, přitom vypadá skvěle. Bára rovnou avizovala, že chce kuchyň i nábytek z Ikea, a nad tím obvykle žádný designér moc nezajásá. Práce s truhlářem totiž umožňuje mnohem větší škálu možností, o designu nemluvě. Nakonec mě překvapilo, že stačila jedna schůzka a v Ikea Báře naplánovali a sestavili nestandardní kuchyň se skříňkami ke stropu, všechno hezky sedí, kování je kvalitní, takže poměr cena/výkon na jedničku.“

 

Info ikona
Marianne Bydlení

 

Plány, možnosti & nápady

„Od začátku bylo jasné, že kuchyň i obývací část mají jasně vymezené hřiště, a moc možností mi nedávala ani stěna s krbem – obestavit sálající místo třeba velkou knihovnou až do stropu by možná bylo hezké, ale příliš rizikové. Během plánování jsme s Bárou byly ve velkém souladu. Kdyby to ovšem bylo jen na ní, nikde by se neobjevila ani jedna polička nebo otevřená skříňka – jenže taková masa nábytku skoro nikdy nevypadá dobře, působí tíživě. Takže jsme část velké knihovny otevřeli, nad pohovku umístili dlouhou polici a i v kuchyni jsem ‚vybojovala‘ dvě poličky s lapači prachu, jak Bára říká doplňkům. Místnost dostala spoustu nových světelných zdrojů, takže i během šedivých dnů tu nevládne depka – vyvážili jsme tak nestandardně nízké stropy, které mají pouhých 230 cm.“

Info ikona
Marianne Bydlení

Chcete i vy sobě a svým dětem dopřát plnohodnotné bydlení? Začněte (jim) spořit. Hned.

Pro většinu rodičů představuje stavební spoření nejoblíbenější způsob, jak potomkům usnadnit vstup do dospělosti. Jeho prostřednictvím spoří dětem na lepší budoucnost 54 % rodičů. Více informací o tomto produktu nabízí Karel Masařík, který má na starosti produktové řízení ČSOB Stavební spořitelny:

„Každý rodič má zájem na tom, aby se jeho děti v budoucnu měly dobře. Někteří jim zařídí kvalitní vzdělání, pomůžou k vlastnímu bydlení nebo zajistí finanční polštář pro jednodušší vstup do života dospělých. Právě stavební spoření je spolehlivou volbou, která přináší zajímavý výnos a bezpečné zhodnocení našetřených financí. K jeho atraktivitě přispívá i garantovaná státní podpora až 2000 Kč ročně a široké možnosti využití nastřádaných peněz po 6 letech spoření. Maminky a tatínkové však nejsou jediní, kdo chce dětem usnadnit tzv. vylétnutí z hnízda. Obvykle se do finanční podpory zapojují i prarodiče, kteří spoří dětem skoro třetiny respondentů. V menší míře přispívají také starší sourozenci (3 %) a rozšířená rodina jako tety a strejdové (4 %). Kromě šetření dětem a financování bydlení lze stavební spoření využít jako alternativu pro dlouhodobé zhodnocování úspor bez starostí. Naše Stavebko bez limitů umožňuje založit si spoření bez vstupního poplatku, kdykoli se to nejvíce hodí, a ukládat peníze bez omezení cílové částky až do výše 5 000 000 korun." Další podrobnosti a možnosti sjednání objevíte na stránkách csobstavebni.cz.

Info ikona
Karel Masařík z ČSOB Stavební spořitelny
Kdo se na proměně podílel a kdo ji maximálně ocení? Mrkněte do galerie!
Měření
Mohlo by se vám líbit

Před a Po: Proměna koupelny, která měla nádech nostalgie

marianne.cz
Mohlo by se vám líbit

Před & Po: Proměna pokoje pro malé muže

marianne.cz