Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Proměna pánské pracovny: Čtu, tedy jsem

Info ikona
Proměna pracovny

Jak zařídit pánskou pracovnu? Zeptejte se muže, který v ní tráví čas. Bude vám vyprávět o lásce ke knihám, staré dobré Anglii a svém prvním studentském bytě, který ho ovlivnil natolik, že se jeho atmosféře snaží přiblížit i v nové pracovně.

Zuzana Veselá | 7. 05. 2019

Milanův pokoj čekal na svou novou podobu víc než rok. Několik měsíců trvalo plánování a vyrábění knihovny na míru, dlouhé týdny pak zabraly drobné práce od natření zárubní až po vytapetování stěny. Milan s Lenkou se shodují, že najít spolehlivého člověka s řemeslným umem je v dnešní době pořádným oříškem. Časově náročné bylo také hledání vintage pokladů po on-line aukcích a obchodech. Zkrátka skloubit zařizování bytu s prací a péčí o tříčlennou rodinu s miminkem na cestě není nic jednoduchého.

Galerie: Osobitá pánská pracovna
Mohlo by se vám líbit

Vzpomínky na studentská léta

Milan vzpomíná na svůj studentský byt v londýnském domě z 18. století kuriózně zařízený nábytkem z šedesátých let. Pohodlně se v něm úplně nebydlelo, ale byl prý hezký a útulný. A hlavně měl specifickou atmosféru, která díky citlivému návrhu šikovné designérky Romany Vyhnánkové pronikla i do pracovny severočeské bytovky. Majitelé se shodují, že se v ní cítí příjemně a pohodlně. Oceňují hlavně vzdušnost velkorysé knihovny na míru a její schopnost krásně prosvětlit prostor.

Mohlo by se vám líbit