Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Tady se nudit nebudou! Z pracovny vznikl velký pokoj pro dvě slečny

Info ikona
Dětství v pohybu

Z bývalé pracovny se stala herna, studovna i ložnice v jednom. Vítejte v dívčím království, kde není příležitost k nudě – designérka Saša Dýcková při zařizování prostorného pokoje totiž myslela úplně na všechno!

Terezie Benoni | 5. 03. 2022

Zdá se to neuvěřitelné, ale tenhle dětský pokojíček spolu s přilehlým obývákem původně sloužily jako taneční sál někdejšího hostince. Katka Janouchová se svým mužem dali budově novou šanci a postupně ji přestavují do podoby rodinného domu. Po kuchyni přišel na řadu dětský pokoj, který má sice velkorysou plochu 30 metrů čtverečních, volná je tady ale jen jedna stěna, zbylé tři zabírají dvoje dveře a okna. Majitelka si tedy na pomoc zavolala zkušenou designérku, která problém rozlouskla několika praktickými nápady - pokoj rozdělila na funkční zóny a vybavila ho úložným nábytkem, jež pojme hračky, oblečení i věci do školy. Stěžejní je tady ovšem parádní lezecká stěna – tatínek pětileté Viktorky a desetileté Adélky je totiž aktivní horolozec a svou vášeň předává i dětem.

Galerie: Dívčí pokoj s lezeckou stěnou
Mohlo by se vám líbit

Vydrží až do puberty

Saša Dýcková původně zamýšlela pracovat s překližkou, ale zkušená hlava rodiny stěnu nechala vyrobit na zakázku ze speciálních desek u firmy svého kamaráda, která dodává panely do lezeckých center. Děti na ní mohou trénovat až do studentských let, v pohodě unese také rodiče. „Také vybavení jsme vybírali tak, aby sestrám vydrželo alespoň do puberty. Pokoj můžou čas od času zpestřit výměnou obrázků na zdi nebo pořízením textilních doplňků a oblíbených plyšáků do postele,“ uzavírá designérka.

Mohlo by se vám líbit