Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Nízkorozpočtová proměna: Toaletu ve starém domě proměnila designérka jen štětcem a barvami

Info ikona
Proměna toalety

Každá chvilka strávená na toaletě obložené hnědými kachličkami s divným moaré byla výletem do devadesátých let. Záchod na chodbě starého domu přitom nebylo vůbec těžké přenést do 21. století. K dokonalé proměně nakonec úplně stačil štětec a pár barev!

Anna Černotová | 28. 02. 2019

Tahle místnůstka sice nebyla ve špatném stavu, ale o nějakém estetickém zážitku nemohla být řeč a působila prázdně a studeně. Zkrátka člověk si vyřídil, co potřeboval a rychle z uniformního místa běžel zase pryč. „Já jsem ale chtěla, aby se tu všechny návštěvy cítily dobře. Zároveň jsem netoužila do rekonstrukce investovat moc peněz ani energie“, vysvětluje designérka Janka Murínová, proč se rozhodla svůj záchod přeměnit. Materiál měla – v podstatě zrecyklovala zbytky barev z rekonstrukce vlastního bytu. Nejdřív bíle vymalovala, kachličky a dlažbu přetřela syntetickou bílou a šedou barvou. Světle zelený odstín použila na policové podpěry a zkrášlila jimi také starý vypínač. Tohle všechno stihla za jediný den a pak se věnovala dekoru. Vzor na stěně kreslila podle pravítka a momentální inspirace.

Galerie: Proměna toalety ve starém domě
Mohlo by se vám líbit

Místo pro vzkazy

Také proto, že je záchod určený hostům, kteří do domu často chodí, nenašli byste uvnitř žádné úložné skříňky. Má být primárně užitkový a hezký na pohled. „Taky jsem ale chtěla návštěvy něčím propojit, a protože vím, že na toaletě si většina lidí čte, napadlo mě nechat na poličce sešit, kam může každý napsat nějaký vzkaz nebo nápad. V téhle místnůstce se zkrátka fantazii žádné meze nekladou," směje se Janka. Pojďte se podívat, jak si s bleskovou proměnou WC poradila a jak vtipně vyřešila držáky na toaletní papír – třeba se vám podobný nápad bude také hodit!

Mohlo by se vám líbit