Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Velkou ložnici bylo potřeba proměnit v útulný a harmonický prostor, dnes ji zdobí romantická nebesa

Info ikona
Velkou ložnici bylo potřeba proměnit v útulný a harmonický prostor, dnes ji zdobí romantická nebesa

Ve zrekonstruovaném mlýně bylo nutné zvelebit více než pětatřicet metrů čtverečních velkou ložnici. Pokoj byl doslova nepopsaný list – až na pár základních kusů nábytku bylo podkroví v podstatě holé.

Terezie Benoni | 3. 10. 2023

„Když jsme se sem těsně před covidem přestěhovali, napadlo mě jednu zeď vymalovat na tmavě modrou. Tehdy se mi to líbilo, a navíc mi přišlo, že se hodí ke květinové tapetě. Když jsme se pak rozhodli nemovitost prodat, věděli jsme, že je třeba udělat prostor neutrálnější a příjemný pro širší spektrum lidí. Takže s modrou byl konec a i vše další jsem svěřila do rukou Denisy,“ říká majitelka Veronika. S proměnou ložnice jí pomohla interiérová designérka Denisa Bartošová. „Prostor podkroví je opravdu velký, proto jsem chtěla opticky oddělit alespoň jednu zónu. Nejvhodnější bylo odclonit pracovní stůl od vstupních dveří, a tak jsme sem umístili policovou skříňku z Ikea. Spolu s dekoracemi tu vytváří hezký zútulňující prvek, který komukoli u stolu poskytne větší pocit soukromí. Co se barevného řešení týče, jedním z mých nápadů bylo vymalovat stěny na světle tyrkysovou. Nakonec jsme ale s Veronikou zvolily univerzální bílou, která nebude nikomu trnem v oku. A protože úložných prostor není nikdy dost, zvolila jsem trojici menších bílých příborníků s atraktivním výpletem na dvířkách do výklenku, kde byla původně postel – parádně tam zapadly. Chtěla jsem ještě dodat ložnici špetku přírodního materiálu, a tak jsem jimi pomyslně zabila dvě mouchy jednou ranou.“

Galerie: Ložnice s nebesy
Mohlo by se vám líbit

Proměna fádní neútulné ložnice v romantický pokoj se špetkou skandinávské jednoduchosti

Smíchejte eleganci anglického venkova se špetkou skandinávské jednoduchosti, přihoďte hrst květu z louky za chalupou a máte základ romantické ložnice, která je přátelská, žensky sebevědommá i vlídně mateřská, přesně jako její majitelka.
marianne.cz

Ložnici teď zdobí závěsy, tapety a květinové vzory

„Novou postel jsem ozdobila bílými záclonami, které evokují zámecká nebesa. Dřevěný rám oken pak zjemnily závěsy v zelenkavé barvě, jakou při bližším zkoumání najdete v květinové tapetě. Tapeta je vůbec dobrý klíč k tomu, když si nevíte rady, jaké barvy do interiéru použít. Jednoduše vycházejte z ní,“ radí Denisa. „Podkroví má velkorysou rozlohu, a proto si zaslouží pevný bod, kolem něhož by se točilo vše ostatní. Předešlá postel byla zbytečně zastrčená za vstupními dveřmi, proto jsem z nového lůžka udělala centrum místnosti naproti stěně s dveřmi. Vyznavači feng-shui by se mnou asi nesouhlasili. Čínské učení totiž říká, že by lůžko nemělo být naproti dveřím, aby do něj nebylo vidět. To jsem ale vyřešila nebesy z lehoučkých závěsů, které postel odstínily a ložnici současně dodávají určitý wow efekt,“ říká Denisa.

TEXT: ZUZANA VESELÁ | FOTO: ROBERT TICHÝ

 

Mohlo by se vám líbit

Ložnice pod šikminami je krásná, ale komplikovaná. Nechte se inspirovat, jak si s omezeným šikovně poradit

Šikminy jsou bezesporu krásné a navozují pocit útulna, dokážou nás ale také potrápit, když se do takového prostoru snažíme umístit postele, skříně a další potřebný nábytek. Jak se dá podkrovní ložnice maximálně využít?
marianne.cz
Zdroj článku