Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Proměna bytu ve starém ostravském činžáku

Info ikona
Proměna obýváku a kuchyně

Stačilo pár chytrých změn, aby si Bára s Ondřejem splnili svůj sen o současném bydlení ve starém činžáku na kraji Ostravy. Zdánlivě náročný úkol se pak realizoval jedna báseň.

Terezie Benoni | 8. 12. 2023

Nové bydlení Báry s Ondřejem mělo zastaralý dispoziční plán s nedostatkem úložných prostor a paradoxně rozměrnou předsíň s halou bez denního světla. Také kuchyň svou plochou mladému páru nevyhovovala, tísnila se na skromných dvanácti čtverečních metrech a podlahy v bytě pokrýval nevzhledný a nepraktický koberec. Přestože byl byt do určité míry omezený regulacemi památkové zóny, navrhla designérka Romana Vyhnánková velkou změnu. Kuchyň propojila s obývákem, aby vytvořila pohodlný a prosvětlený společný prostor, repasovala staré parkety, doplnila potřebné úložné plochy a bydlení odlehčila minimalistickou estetikou.

Galerie: Proměna bytu v ostravském činžáku
Mohlo by se vám líbit

Splnili si svůj sen o současném bydlení

„Vždy se vyplatí investovat do kvalitnějších pevných součástí bydlení, jako je litá podlaha, kterou jsme použili v kuchyni. Dobře se udržuje, má trvalý vzhled a dlouhou životnost,“ radí Romana Vyhnánková. „Byt na nás dnes působí jako oáza klidu,“ říkají Bára s Ondrou. „Díky jeho umístění ve vyšších patrech a úpravě dispozic si můžeme užívat slunce skoro až do jeho západu. Skvělé je také jednoduché a funkční řešení celého prostoru.“

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Romana Vyhnánková, Marianne Bydlení

Zdroj článku