Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Aktuální jarní trendy v bydlení – jaké jsou podle odborníků?

Jaro hýří pestrými barvami a vzory. Pokud jsou vaší povaze blízké, ve stylu Green Fantasy se najdete.

Trendy v interiérovém designu se neustále mění. Tým odborníků společnosti Hornbach aktivně sleduje nejnovější vývoj, který udává směr v oblasti bytového vybavení. Přinášíme vám čtyři nejnovější trendy bydlení pro jaro 2019, s kterými bude váš domov moderní a stylový.

Promotion | 29. 03. 2019

Mezi aktuální interiérové trendy letošního jara patří Green Fantasy, Be Balanced, Loving Earth a Warm Welcome. Pro každý ze stylů jsou podstatné rozdílné barvy, materiály a doplňky, které interiér přemění na moderní bydlení. „Všechny designové prvky a samozřejmě i potřebný instalační materiál a nářadí seženete v Hornbachu. Barvy na stěny si můžete nechat namíchat v centru míchání barev tak, aby přesně odpovídaly vaší představě,“ radí Tadeáš Tenkl, odborník ze Světa bydlení v projektových marketech Hornbach.

Green Fantasy, to jsou živé rostliny, zářivé barvy a výrazné vzory.

Green Fantasy – svěží atmosféra tropů

Máte rádi divokost a veselou kombinaci barev? Potom je styl Green Fantasy pro vás ten pravý! Tapety s květinovými motivy, rostliny a stylový nábytek učiní tento interiér dokonalým. „Základními barvami jsou odstíny zelené a jemná meruňková v kontrastu s tmavou oranžovou. Kombinace živých rostlin a odstínů zelené přinese do interiéru svěžest džungle,“ popisuje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Green Fantasy vytváří výrazný interiérový design, který je vhodný pro sebevědomé lidi, kteří mají rádi okolo sebe živo.

Be Balanced je styl plný harmonie, inspirovaný Skandinávií.

Be Balanced – vzdušný skandinávský minimalismus

Méně je někdy více. „Be Balanced je interiérový styl plný harmonie, který je inspirovaný skandinávským minimalismem. Charakterizuje ho jasný a čistý prostor bez zbytečností. Přesné a rovné tvary v kombinaci s perfektně vyladěnými detaily a doplňky z přírodních materiálů podtrhují čistotu a vzdušnost prostoru,“ popisuje trend odborník z Hornbachu. 

Be Balanced je styl plný harmonie, inspirovaný Skandinávií.

Jemné, tlumené barvy v odstínech hnědé a petrolejové v místnosti působí útulně a přirozeně. Be Balanced je ideální pro ty, kteří hledají harmonii a prostor bez zbytečného balastu.

Přírodní styl Loving Earth je nabitý energií.

Loving Earth – v souladu s přírodou

Tento interiérový styl přestavuje bohatství, které nám dává Země. „Z přírodních materiálů prožívá největší renesanci terakota, která se vrací v moderní podobě – v barvách i v materiálech,“ radí Tadeáš Tenkl. Barevné schéma určují výrazné zemité odstíny červené a křišťálově šedá barva.

Přírodní styl Loving Earth je nabitý energií.

Díky odvážným barevným kombinacím přináší tento styl hodně energie. Koncept prostoru poskytuje energii na dobití sil. Útulnost je podpořena nadýchanými polštářky a terakotovými doplňky. Přírodní styl Loving Earth je perfektní pro každého, kdo chce být spojený se Zemí.

Lehkost, přirozenost a útulnost, to je styl Warm Welcome.

Warm Welcome – příjemná, teplá a přirozená atmosféra

S tímto interiérovým trendem budete mít ničím nerušený pocit lehkosti. „Pohodlí navozují folklórní detaily a přírodní materiály jako například sisal, juta anebo ratan. Ve spojení s doplňky a pohodlnými polštářky navozují útulnou atmosféru,“ popisuje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Koncept světlých žlutých a šedých tónů vytváří vzdušný prostor. Jemná barevná paleta je kompenzovaná bohatými detaily. Warm Welcome je decentním, ale současně velmi osobním stylem. Ideální pro ty, kteří mají rádi lehkost a přirozenost.

Lehkost, přirozenost a útulnost, to je styl Warm Welcome.

Více o aktuálních trendech v oblasti bydlení najdete na stránkách Hornbachu.