Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Chytrá myčka na nádobí ušetří nejen práci, ale také vodu a energii

Info ikona
www.bosch-home.com

V některých domácnostech už nepostradatelný člen rodiny, jinde buď chybí, nebo má špatnou pověst. Často za to může chyba při výběru vhodné myčky. Jak se tedy nezklamat a vybrat takovou, která zaručeně ušetří váš čas, peníze i energie?

Promotion | 1. 09. 2020

Všichni máme rádi jídlo. Co je lepšího než příjemně povečeřet společně s rodinou nebo přáteli? Poté ale následuje už méně oblíbené mytí hromady nádobí. Naštěstí pro většinu z nás, pro které není mytí nádobí v ruce příjemnou povinností, existuje jednoduché řešení – přenechat tuto nezábavnou práci myčce nádobí. A nešetříte jen svoje ruce, ale také čas! S myčkou nádobí totiž ušetříte až 23 dní za rok.

Info ikona
www.bosch-home.com

Výběr nové pomocnice se může zdát složitý. Jaký typ? Velikost? Funkce? Co je opravdu důležité? Pomoci při výběru může interaktivní průvodce, který všechny tyto faktory zohledňuje. 

Jak rozluštit uváděná čísla

Nejvíce nás při výběru vhodné myčky bude jistě zajímat nejen její vzhled, ale také úspora energie. Nové energetické štítky již nezobrazují spotřebu myčky na jeden mycí cyklus, ale tzv. „celkovou roční spotřebu“. Tato spotřeba více zohledňuje celkovou energetickou náročnost myčky, jelikož do celkové spotřeby nezapočítává pouze mycí cyklus. Spotřeba se nově vypočítává z 280 mycích cyklů a vždy se jedná o standardní mycí cyklus s náplní deklarovaného počtu sad nádobí výrobce. Nejvíce úsporné myčky nádobí se pohybují v celkové roční spotřebě kolem 180 kWh. Druhým hlídaným aspektem jsou spotřebované litry vody na jeden mycí cyklus. Levné myčky se pohybují okolo hodnot 14, 15, ale i 16 litrů na jedno mytí. Naproti tomu špičkové produkty dokáží umýt stejné množství nádobí i s méně než 7 litry vody. Tedy i s poloviční spotřebou, což může ročně znamenat ušetřených i několik tisíc korun. 

Info ikona
bosch-home.com

Nejste si jistí správným nastavením programu? Zvolte Easy Start v aplikaci Home Connect, vyberte z nabídky druh a množství nádobí a míru zašpinění a myčka vám doporučí ten nejvhodnější program pro konkrétní náplň. Na chytrý telefon nebo tablet pošle upozornění nejen, že domyla, ale také až začnou docházet leštidlo nebo tablety, abyste včas koupili nové. 

Hodí se do každého typu kuchyně

Vybrat si správnou myčku nádobí může být těžší, než se při pohledu na ty vzhledově velmi podobné spotřebiče může zdát. Velké rodiny s dětmi jistě uvítají modely s velkou kapacitou, mladí lidé žijící sami budou naopak preferovat užší myčky. Pokud preferujete vzhled kuchyně "v jedné linii", pak jsou pro vás ideální plně integrované myčky nádobí. Jsou ukryté za dveřním panelem, který odpovídá vzhledu ostatních skříněk, přesně zapadnou a dají vyniknout vašemu stylu. I u plně vestavných myček můžete na první pohled vidět, co se děje. Některé modely promítají přímo na podlahu před myčkou světelný puntík, jiné dokonce zbývající čas mytí, stav programu a případné chybové hlášky. Další volbou mohou být také částečně integrované modely s ovládacími panely na přední straně. Ovládají se jednoduše a pohodlně.
 Chcete maximálně využít dostupný prostor? Podstavné myčky nádobí jsou výškově nastavitelné a perfektně tak zapadnou pod pracovní desku. Zároveň krásně ladí se zbytkem ostatních nerezových spotřebičů ve vaší kuchyni. Pokud hledáte maximální flexibilituvolně stojící myčky nádobí jsou ideální. Vypadají skvěle kdekoli v kuchyni a můžete je umístit v prostoru nebo zabudovat pod pracovní desku.