Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda a krása

ANTI-AGE: Tahle část těla bezpečně prozradí váš věk! Jak o ni pečovat?

Co nejvíce prozadí věk? Krk a ruce! Víme, jak o pokožku rukou pečovat, aby byla stále hladká, jemná a bez pigmentových skvrn.

Soňa Kotulková | 12. 09. 2016
1. Používejte peeling
Brusné krémy nejsou určené jen pleť a na tělo. Velkou práci odvedou také na rukou. Mají však speciální složení, které se ostatních peelingů liší – brusné částečky mají střední velikost – jsou větší než na obličej a menší, než na tělo. Také jsou většinou vysoce vyživující, takže už při „broušení“ o pokožku pečují a regenerují ji. Je to velmi důležité, protože kůže na rukou je sušší než na jiných místech těla. Skvělé peelingy na ruce nabízí například značka Alessandro nebo Mary Kay.
 
2. Omlazujte
Už po třicítce je nutné i na ruce používat anti-aging krémy, po čtyřicítce je to nezbytné. Obsahují nejenom vyhlazující složky, které působí hlouběji v pleti, ale také UV filtry, které přes den chrání proti předčasnému stárnutí ze slunce. Protože tyto krémy mají speciální složení, musíte počítat i s tím, že jejich cena je vyšší.
 
3. Pečujte o ně v noci
Využijte spánek i k hluboké regeneraci kůže na rukou. Existují speciální pečující a omlazující rukavice, které uvnitř mají gelovou vrstvu napuštěnou látkami, které s rukama dokážou skoro zázraky. Dají se vyprat a mají několiknásobné použití. Nabízí je např. značka Talika. Pokud si takové speciální příravky nechcete pořizovat, stačí ruce před spaním hodně namazat výživným krémem a navléct na ně bavlněné rukavice. Ráno budou hedvábně hladké a jemné!
  
4. SOS pomoc
Někdy se stane, že kůže obvzlášť vysuší, loupe se a může i začít praskat. První pomocí jsou jednorázové masky na ruce, které fungují jako igelitové rukovice, napuštěné pečujícími složkami – fungují už za několik minut, ale je potřeba si na na to vyhradit čas. Proto je doporučujeme aplikovat a pak si třeba pustit v televizi film. Prodávají je např. v Sephoře nebo u značky Alessandro. Skvělé jsou také parafínové zábaly, které jsou součástí nabídky kosmetických salónů. Ruce po nich okamžitě ucítí velkou úlevu!
 
5. Nezapomínejte na rukavice
Ano, na gumové při úklidu. Nic tak nevysušuje pokožku tak, jako agresivní mycí a čistící prostředky. Nedělají dobře pokožce, ani nehtům. Pokud se ochladí, ihned noste rukavice. Je to hezký doplněk a také dokonale chrání jemnou pokožku rukou. Díky tomu se pak nebudou tolik vysušovat a nebude ani zvrásněné.