Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda a krása

RETRO NOUVEAU - Nová kolekce podzim–zima 2012/13 od L’Oréal Professionnel

Šedesátá léta jsou neodmyslitelně spjata s ikonami jako Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor nebo Twiggy, které byly a stále jsou symbolem ženskosti a rafinované přitažlivosti.

Redakce Marianne | 11. 09. 2012

Stejně ženská a zároveň neobyčejně svůdná je i nová kolekce účesů RETRO NOUVEAU od L’Oréal Professionnel Česká republika a Slovensko, která ženám představuje možnost, jak skloubit retro styl se současnými trendy, a být přitom nepřekonatelně sexy.

Kolekce L’Oréal Professionnel České a Slovenské republiky měla vždy veliký úspěch. Tuto sezonu se focení kolekce poprvé odehrávalo mimo prostory Akademie L’Oréal Professionnel, a to v továrním areálu v Praze 10-Čakovicích. Tovární hala dodala kolekci nádech skutečného retra a zároveň týmu fotografa Petra Weigla umožnila vytvořit prostředí, které jako by z oka vypadlo americkým filmovým ateliérům šedesátých let.

VAVRUSKOVA-Irena

REBELOVÉ - Irena Vavrušková

Pod vedením sedmi zkušených ambasadorů značky L’Oréal Professionnel Petry Měchurové, Andrey Joskové, Michala Zelenky, Ireny Vavruškové, Renáty Márové, Libora Šuly, Ľudovíta Vidy a neméně osobitého vlasového stylisty Marka Pátla vzniklo osm jedinečných moderních retro účesů, které jsou neskonale svůdné a ženské zároveň.

Petra-MECHUROVA

DÍVKA ZE ZÁPADU by Petra Měchurová

Stejně jako pro kadeřníky mohou sloužit tyto účesy jako inspirace pro jejich klientky. Aby si z kolekce mohla vybrat opravdu každá žena, zařadili do ní ambasadoři L’Oréal Professionnel účesy pro krátké, středně dlouhé i dlouhé vlasy, přičemž příležitostem, kam s účesem vyrazit, nejsou kladeny žádné meze a záleží jen na vkusu každé ženy, jak si účes pomocí stylingových přípravků L’Oréal Professionnel přizpůsobí.

VIDA-Ludovit

POMÁDA - Ľudovít Vida

Stejně jako styling je důležitá i technika barvení. Na účesech inspirovanými zejména Brigitte Bardot, Liz Taylor či právě Twiggy byla použita technika Světlo & Stín, kterou uvedl L’Oréal Professionnel do svých salonů letos v létě. Vlasy jsou nejprve šetrně zesvětleny pomocí revolučního zesvětlovacího pudru Infinie Platine, který obsahuje molekuly Pro-Keratin vyplňující vlasové vlákno, a následně jsou pomocí barev Dialight ve vlasech vytvořeny světelné efekty, které prosvětlují konečky vlasů, a účes tak získává na plasticitě, objemu a přirozenosti.

Stylistkou byla i tuto sezonu Viola Fetisová a o make-up se postarala vizážistka Renata Zelinková.

JOSKOVA-Andrea

MŮJ TÝDEN S MARILYN - Andrea Josková

Inspirace kolekce RETRO NOUVEAU

Hollywood, jako Mekka všech nadějných herců, celebrit, režisérů a filmových fanoušků, přinesl v šedesátých a sedmdesátých letech do světa žen něco nového. Ukázal jim, jak je možné snít ve velkém, ale také jak tento sen přenést k sobě domů.

Marek-PATL

...A BŮH STVOŘIL ŽENU - Marek Pátl

Film umožnil šíření módy i stylu, a každá žena se tak mohla s trochou fantazie ocitnout ve své životní roli – nalíčená a upravená jako smyslná Liz Taylor či Brigitte Bardot nebo ostříhaná podle nekonvenční ikony Twiggy. Právě v tomto období ženy chodily za svým kadeřníkem jako za rádcem a přítelem. Byl pro ně někým, kdo z nich dokázal udělat vysněné osudové ženy jako z filmového plátna nebo dodat vytouženou dávku sebevědomí.

Libor-SULA

SNÍDANĚ U TIFFANYHO - Libor Šula

Zavzpomínejte na veselou, krásnou a vtipnou scénu, kdy Audrey Hepburn jako princezna Anna ve filmu Prázdniny v Římě vyběhne od kadeřníka s kratičkým účesem a nadšeně se prohlíží v každé výkladní skříni, kterou cestou míjí, protože si připadá dokonalá a ví, že takto může jednoduše být, kýmkoli jen chce.

Snít o tom, že se stanete herečkou, je mnohem více vzrušující než jí ve skutečnosti být,“ říkala Marilyn Monroe, skutečná ikona filmového plátna.

Michal-ZELENKA

ZRODILA SE HVĚZDA by Michal Zelenka

Móda se prý pakuje. To, co bylo dobré dříve, je vylepšováno a posouváno dál, a proto i nejnovější kolekce barev a účesů od L’Oréal Professionnel nese název RETRO NOUVEAU, v překladu NOVÉ RETRO. Jde o starý dobrý základ z let šedesátých a sedmdesátých, oděný do nových barev, střihů a stylů… Staré dobré retro jako z filmu, ale s jiskrou současných trendů.

Žijte si to, že můžete být, kým chcete. Nechte se inspirovat osmi retro účesy českých a slovenských ambasadorů L’Oréal Professionnel.

Renata-MAROVA

Renata Márová

Související články

Móda
Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun

Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Cestování
Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Rodina a děti
Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů

Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů