Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Když je práce ozdobou vašeho kariérního i osobního života

Info ikona
Jenny Halada

Značka HALADA je český klenot. Za rok oslaví již 45 let od založení a nabízí portfolia světoznámých značek jako Pomellato, Mikimoto, Fope, Jörg Heinz, Niessing a dalších. Vyniká ale i svými vlastními řemeslníky, talentovanými tvůrci, kteří si kladou velkolepé profesní cíle. Jedním z nich je Jenny Halada, dvorní designérka šperkařského domu, která se rozhodla zpracovat celých 88 hvězdných konstelací do šperků. Jak je se svým plánem daleko a jaké další novinky v dění společnosti letos nastaly?

Promotion | 16. 09. 2022

Jenny je dcerou zakladatelů značky HALADA a dlouhá léta žila v Berlíně, poslední roky ale natrvalo žije v Praze. „Stát se zlatnicí pro mě byla jasná volba. Naopak mě nikdy moc nezajímala byznys s stránka a stejně tak tomu je doposud. Po zlatnických studiích v německém Pforzheimu, které trvaly tři roky, jsem se dozvěděla o UMPRUM, kam jsem byla přijata, a dalších šest let jsem strávila v KOV studiu, které vedla Eva Eisler. Moji rodiče začínali od nuly a já jsem na ně za to, to co vybudovali, velmi pyšná,“ hlásí se umělkyně k rodinnému odkazu.

Info ikona
Halada

Práce jako životní poslání

Kariérní cíle si žena, která má dvě občanství (české a nizozemské), však klade nemalé — fascinují ji totiž hvězdné konstelace, a tak se již před lety rozhodla, že postupně vtiskne šperkovou pobobu všem hvězdným konstelacím. „Moje kolekce Infinity není založena jen na znameních zvěrokruhu, ale pokrývá 88 hvězdných konstelací. Zatím jsem vytvořila 17 modelů, další mám zatím jen v hlavě a těším se, až je zrealizuji! Moje idea je nepřestat, dokud je neztvárním všechny. Je to takový můj životní projekt. V mezičase vytvářím i další šperky, často jde o designované kousky podle přání klienta, na objednávku. Takže inspirací může být cokoli, co klient chce a poté se to snažím spojit s mými vlastními vizemi a ideami. Když je tato chemie správná, tak výsledkem jsou krásné kousky." V rámci kolekce Infinity od Jenny Halada tak můžete obdivovat šperky ve tvaru souhvězdí jako Panna, Vodnář, Váhy, ale i ta méně známá, třeba Souhvězdí Jižní a Severní koruny (Corona Borealis a Corona Australis).

Info ikona
Náhrdelník

Ozdoba na více způsobů

A jaké jsou její modely? „Skutečně speciální, protože to není žádná masová produkce, každý kousek je mnou ručně zpracovaný a je unikátní. Modely dělám ve třech variantách zlata, a tak si klientka může vybrat svoji oblíbenou.“ Další specifika její tvorby? Kromě toho, že své výtvory autorka osobně také testuje, a tím pádem zaručuje, že budou příjemné na nošení, vytváří je zásadně v promyšlených, působivých a současně minimalistických tvarech. Často jde přitom o variabilní kousky — přívěsek tak můžete nosit i jako prsten a naopak. Šperky z bílého, žlutého a růžového zlata zdobí často diamanty nebo perly.

Info ikona
Prsten Halada

Kde všude můžete šperky od Jenny Halada včetně kolekce Infinity objevit?

Protože je Jenny hlavní návrhářkou šperků HALADA, všechna její díla pořídíte exkluzivně v síti klenotnictví HALADA. I ta, stejně jako její porftfolio postupně vzkvétají a rozšiřují se — na Slovensku se například nedávno otevřela další pobočka — v bratislavském obchodním centru Eurovea. V Čechách se zase rekonstruovala vlajková loď, přímo v v Pařížské ulici č.7, která by měla být otevřena již v říjnu. Seznam dalších butiků a také více o špercích Jenny Halada najdete na stránkách HALADA.
 

Info ikona
Halada
Měření
Chcete si prohlédnout další šperky od Jenny Halada? Nahlédněte do galerie.