Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Léto bez starostí! Proč dát šanci menstruačním plavkám?

Info ikona
Plavky

Zdá se, že klasický tampon má konkurenta! Menstruační plavky dobývají ženský svět a dokazují, že komfort a bezstarostný pocit můžeme pod vodní hladinou zažívat také během menstruace.

Co kdybychom vám řekli, že během menstruace můžete plavat bez tamponu i menstruačního kalíšku. A navíc s pomůckou, která je pohodlná a nerozeznatelná od „obyčejných“ plavek? I když tato představa působí jako utopie, věřte, že ji můžete okusit na vlastní kůži, a to doslova. Čím dál tím více žen totiž objevuje kouzlo menstruačních plavek, které zaručují komfort i stoprocentní ochranu.

Mohlo by se vám líbit

Řekněte sbohem nepohodlí

Ruku na srdce, kdo z vás si užívá letní radovánky během menstruace? Neustálé přemýšlení o tamponu či výměna menstruačního kalíšku způsobuje, že dovolená na pláži je spíše utrpením než zaslouženou radostí. Byť zmíněné menstruační pomůcky povětšinou odvádí dobrou práci, stále nejde o komfortní pomocníky, díky kterým bychom na menstruaci zcela zapomněly.

Mimochodem, věřte, že v tomto ohledu nejste jediná. Globální výzkum, který si nechala vypracovat značka Puma ve spolupráci s výrobcem menstruačních kalhotek a plavek Modibodi, odhalil, že jedna ze dvou dívek skončí se sportem kvůli menstruaci. Důvod je jasný – strach z protečení. Změnu můžou přinést nejen klasické menstruační kalhotky, ale také menstruační plavky, které fungují na podobném principu, a především přináší naprosté pohodlí během menstruace.

Stylové menstruační plavky

Spása jménem menstruační plavky

Na první pohled by se mohlo zdát, že spojení menstrace a plavek je oxymóron. Pravdou ale zůstává, že menstruační plavky jsou dokonale ušity do posledního švu, a tak se v žádném případě nemusíte obávat jakékoliv nehody. Jejich největší výhodou je nepropustnost, a zároveň prodyšnost. Zároveň jsou menstruační plavky tenké, a tudíž rychleji schnou.

Na druhou stranu platí, že menstruační plavky nejsou vhodné pro velmi silnou menstruaci. V takovém případě se vyplatí, když je použijete jako „druhou“ ochranu spolu s tamponem nebo menstruačním kalíškem. Naopak si menstruační plavky hravě poradí se slabou menstruací, se špiněním nebo inkontinencí. Výhodou je také to, že nikde nezanechávají obtisky. Navíc, menstruační plavky vypadají jako plavky klasické, a tak vám můžeme zaručit, že dokonale splynete s davem.

Zdroj: womanshealthmag.com

Mohlo by se vám líbit