Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní oblečení na jógu

Info ikona
žena cvičí jógu

Zjistěte, jak se obléknout na praktikování jógy, aby to bylo módní a pohodlné. Představujeme nejlepší značky oblečení na jógu.

Promotion | 30. 01. 2023

Rovnováha, harmonie a klid, ale také originální barvy , leckdy inspirativní vzory a nejvyšší kvalita funkčních materiálů. To by mělo charakterizovat a takové sdělení by mělo nést moderní oblečení na jógu. Pohodlí zde jde ruku v ruce s designem, který navazuje na soustředění na krásu těla a duše. Zjistěte, jaké značky mají nejlepší kolekce oblečení na jógu a co je vhodné si obléct pro praktikování ásan.

Jak se obléct na jógu?

Oblečení na jógu musí být především pohodlné a v žádné oblasti nesmí omezovat v pohybu. Protože dochází k zapojení všech svalových partií a jsou často zaujímány komplikované pozice (vyžadující např. stání na hlavě, na rukou, hluboké úklony) nemůže být oblečení ani příliš přiléhavé, ani příliš volné. Přiléhavé, příliš těsné, bude překážet při roztahování, a volné oblečení, které se bude vyhrnovat, bude nekomfortní.

Je také třeba věnovat pozornost materiálu, z něhož je oblečení na jógu vyrobeno. Nejlepší je zvolit lehkou, vzdušnou sestavu z funkčního úpletu, dobře odvádějícího teplo a vlhkost. Vhodný bude například na dotek příjemný, dobře sedící na těle a rychleschnoucí materiál z mikrovlákna. Díky struktuře s maličkými otvory má velmi dobré ventilační vlastnosti a je vhodný pro alergiky. Jiným vhodným materiálem je viskóza, nejlépe ECOVERO™ by LENZING™, čili certifikovaná a pocházející z udržitelných zdrojů. Má prodyšné a hypoalergenní vlastnosti a je biologicky degradovatelná.

Info ikona
cvičící žena

Pohodlné oblečení na jógu pro ženy – co si obléknout, abych vypadala módně a cítila se dobře? 

Kolekce oblečení na jógu pro ženy jsou dnes velmi různorodé, a využívají nejmodernější technologická řešení v oblasti konstrukce a volby materiálů. V nabídce čelných značek, vyrábějících oblečení na jógu, tj. Deha, Camilla, Live The Process, lze najít podprsenky, topy, trička, legíny a kalhoty vyznačující se originálním potiskem, detaily nebo navazující na sportovní klasiku. Své kolekce oblečení na jógu pro ženy prezentuje také Adidas by Stella McCartney, Reebok X Victoria Beckham a On Running, Falke nebo PE Nation.

Sportovní podprsenky na jógu 

Sportovní podprsenka bude jedním z nejdůležitějších prvků oblečení na jógu. Zabrání nežádoucímu pohybu ňader i při nejnáročnějších pozicích, např. při stání na rukou, a to díky ní budou mít prsa dobrou oporu. Konstrukce a střih musí podporovat prováděné pohyby při zachování komfortu a zároveň nesmí tlačit. Díky správné konstrukci bude váha správně rozložena. Modely profesionálních podprsenek na jógu má ve svých kolekcích většina sportovních značek. Pozornost si zasluhují například On Running Performance Bra, X-Bionic Energizer 4.0 Fitness nebo Deha Move.

Dámská trička a halenky na jógu 

Pokud se pouze v podprsence na jógu necítíme komfortně nebo potřebujeme ještě jednu vrstvu, můžeme vybírat z dámských triček, mikin a topů na jógu. Obvykle mají krátký střih, přiléhající k tělu, nebo jsou vybaveny stahovačem, díky němuž se nevyhrnují a tak během tréninku nerozptylují. Zajímavě vypadá mikina s dlouhým rukávem s obálkovým střihem Deha Move, která bude vhodná na cvičení v přírodě nebo během podzimní a zimní sezóny. Pozoruhodný je také krátký top Deha Move s obálkovým dekoltem.

Dámské kalhoty na jógu

Nejoblíbenějším střihem kalhot na jógu jsou legíny nebo krátké šortky ve stylu biker shorts. Umožňují pozorně sledovat pohyby ve spodní části těla a dobře modelují postavu. K dispozici jsou v plné paletě barev a se zajímavými vzory, např. exotickými v kolekci Camilla. Můžete však také zvolit volnější kalhoty, jako jsou Deha Essentials typu harémky. Díky stahovačům budou nejen dobře sedět, ale nebudou se také vyhrnovat.

Info ikona
Žena cvičicí jógu

Pánské oblečení na jógu – jaké bude módní a pohodlné?

Pánské oblečení na jógu se musí vyznačovat stejnými vlastnostmi, jako oblečení dámské: být pohodlné, neomezovat pohyb v žádné oblasti a být vyrobeno z materiálů zvyšujících komfort při cvičení. Své kolekce prezentují značky: Brooks, On Running, Compressport, 2XU nebo X-Bionic.

Pánská trička na jógu

Při výběru trička na jógu je vhodné volit modely s přiléhavějším střihem, než v případě standardních triček typu T-shirt. Díky tomu se nebudou nadměrně vyhrnovat. Některé modely mají lepší termoizolační parametry a lepší ventilaci (např. modely X-Bionic). Převažují jednobarevná trička, odpovídající klidu a harmonii, které má praktikování jógy přinášet.

Pánské kalhoty na jógu

Podobné pravidlo platí při výběru kalhot na jógu pro muže. Mají být pohodlné, ale jejich střih nemůže být příliš volný, aby se při provádění ásan nevyhrnovaly a nerozptylovaly pozornost cvičícího. Obvykle se volí jednobarevné teplákové kalhoty s přiléhavými nohavicemi, se stahovačem nebo bez. Alternativou jsou také šortky ve stylu biker shorts. V celé stylizaci převažují klidné barvy a nepřítomnost výrazných vzorů. Nejmódnější sestavy budou monochromatické a soustředí se spíše na kvalitu materiálů a využité technologie.

Měření