Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejkrásnější róby z udílení SAG Awards 2023: Rozkvetlá Zendaya a božská Jennifer Coolidge

Info ikona
Zendaya

Předávání filmových cen Screen Actors Guild Awards, tedy SAG Awards, je za námi. Kdo se raduje z ocenění? A komu naopak patřil červený koberec?

Zdá se, že kulturní svět opět zažívá žně. Hned z kraje ledna jsme mohli sledovat předávání Zlatých glóbů, následovaly hudební ceny Grammy nebo filmové ocenění Britské akademie BAFTA. A tím spanilá jízda rozhodně nekončí. V pondělí 27. února se kulturním epicentrem stalo Los Angeles, konkrétně hotel Fairmont Century Plaza, ve kterém proběhlo 29. udílení cen Screen Actors Guild Awards. Zajímavostí je, že o nejlepších televizních a filmových výkonech uplynulého roku nehlasovala odborná porota, nýbrž samotní herci.

Adept na Oscara i seriálový majstrštyk

Předávání cen SAG Awards bez větší nadsázky patřilo dvěma počinům. Za herecký výkon ve snímku Everything Everywhere All at Once si sošky odnesli hned tři herci, konkrétně Michelle Yeoh, Jamie Lee Curtis a Ke Huy Quan. Film navíc získal hlavní cenu večera, a tak se mezi hereckými kruhy začíná proslýchat, že jde o jednoho z hlavních adeptů na Oscara. Záři reflektorů si také užíval herec Brendan Fraser, který získal sošku za film Velryba. Nutno dodat, že SAG Awards myslí také na seriálové počiny. V tomto ohledu si letošní ročník naprosto podmanil dramatický seriál Bílý lotos, za jehož scénářem stojí Mike White. Nemusíme snad ani zmiňovat, že v Bílém lotosu zazářila například Jennifer Coolidge, Aubrey Plaza, Theo James nebo Haley Lu Richardson.

Mohlo by se vám líbit

A kdo zazářil na červeném koberci? Pozornost na sebe strhla herečka Zendaya v růžově zdobených šatech Valentino a klenotech Bulgari. Meghann Fahy a její herecká kolegyně Aubrey Plaza ze seriálu Bílý Lotos zase vsadily na šaty s odhalenými prvky. Zatímco Meghann oblékla bílé šaty s bočním průřezem, Aubrey na sobě měla šaty s vysokým rozparkem a překříženým živůtkem. Jennifer Coolidge opět vsadila na černou a dorazila v dlouhé róbě od Saint Laurent. Zřejmě nikoho nepřekvapilo, že černé šaty Atelier Versace s asymetrickým živůtkem oblékla Jenna Ortega. Nutno ale dodat, že některé herecké hvězdy vsadily i na výraznější róby. Na mysli máme třeba Amandu Seyfried v jedovatě zelených šatech Prada, Niecy Nash v neonově zelených šatech Vera Wang nebo Violu Davis v žluté róbě od Valentina. Nejen zmiňované róby si můžete prohlédnout v naší galerii.

SAG AWARDS 2023: Nejkrásnější róby
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku