Přejít k hlavnímu obsahu
Rozhovory

Dáša Zázvůrková: Každý splín rozvesluju

Info ikona
Dáša Zázvůrková

Zpěvačku a herečku Dášu Zázvůrkovou (41) možná znáte z pořadu Všechno, co mám ráda. Je to však žena širokého záběru, která miluje jízdu na Vespě a veslování. Co má ráda na Itálii, proč o sobě tvrdí, že je dívka z 19. století, a jak vzpomíná na Hanu Hegerovou?

Přednedávnem jste měla dopravní nehodu na skútru, jak vám teď je?

Už hezky. Přežila jsem, musím to zaťukat. Vážím si teď každého okamžiku. Ale na moji milovanou Vespu jsem nezanevřela. Vždycky byla můj sen, dala jsem si ji loni ke čtyřicetinám. Mám narozeniny devátého června, takže jsem mohla rovnou začít jezdit. Jsem Blíženec. 

Věříte na znamení a horoskopy?

Moc ne. Jsem romantička a cestuju si životem přirozeně. Nevěřím v bludy a jsem dívka, která věří v anděly.

S postupujícím věkem se tohle romantické založení nemění?

Je to přesně naopak. Jsem jako z devatenáctého století, jak říká můj muž. Miluju tohle období, moje nejoblíbenější knížka je Jana Eyrová od Charlotte Brontëové. V té době je mi hezky. Tehdy byly ženy ženami a muži byli opravdu ti muži, co nám nosí květiny, a my je s láskou přijímáme. Jsem asi opravdu jiná, jak to zpívám ve své písničce. Ale je mi v mém světě dobře a nehodlám se měnit.

Působíte jako přirozený, dívčí typ, přitom v klipu Jazzovej anděl jste až přehnaně nalíčená.

To byl záměr – vytvořit nános a postupně ho sloupávat, smývat. Je to takové vyznání mému muži – jsi sen, ze kterého se nechci nikdy probudit.

Muselo být velké štěstí, že jste se potkali, když to po patnácti letech cítíte takhle.

To tedy ano. I když můj muž působí v jiné oblasti, pro mě je to hvězdář, rytíř a muž, se kterým se hodně nasměju, a to já považuji za hodně důležité. Mít smysl pro humor, mít téma k diskusi a společné zážitky je podle mě recept, nejen jak přežít, a hlavně spolu hezky prožít život.

Tamhle ve váze vidím kytici. Co jste slavila?

Ta je ze křtu našeho nového CD V barvách Semaforu. S kolegou Petrem Macháčkem jsme se seznámili právě v Semaforu a už třináct let spolu jezdíme po republice a zpíváme semaforské písničky. Jitka Molavcová a Jiří Suchý nám to posvětili a teď nám pokřtili desku. Byl to nezapomenutelný a dojemný večer. 

Ví se o vás, že milujete vlčí máky. Je to kvůli symbolice válečných veteránů z 1. světové války?

Ano, přesně tak. Já se ale nezajímám jen o období první světové, ale zejména druhé světové války. Často čtu příspěvky Eduarda Stehlíka a moc ráda se dovídám věci, které...

...CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V SRPNOVÉ MARIANNE.

Info ikona
Srpnová Marianne