Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

„Když nikam nemusím, jsem hospodyňka a manažerka,“ říká o sobě herečka Michaela Tomešová

Má ráda rozhovory naživo, žádné neosobní emaily. Říká, že si chce s člověkem sednout a v klidu popovídat a co řekne, to platí a při autorizaci neškrtá. Oblíbená herečka, kterou známe z televize i divadla, tvrdí, že má ADHD a výčet jejích aktivit tomu odpovídá. Hraje, zkouší, natáčí, dabuje, moderuje podcast a připravuje se na dosud největší pěveckou výzvu svého života. A to se přitom nechce označit za zpěvačku.

Jaké aktuálně prožíváte období?

Prožívám teď velice dynamické období, ale v tom nejlepším smyslu slova. Jsem teď velice tvůrčí - hraju téměř každý den v divadle, točím, dabuju – a je to moc příjemný pocit.

Sama se prezentujete jako herečka, přitom hrajete v muzikálech a například v Cabaretu máte i náročnou choreografii a zpíváte s živým orchestrem. Proč se bráníte označení zpěvačka?

Nebráním se mu, pokud mě tak někdo označí, ale osobně se tak zatím necítím. Ve zpěvu nemám dostatečně velké sebevědomí na to, abych se nazývala zpěvačkou. Pro mě je zpěvačka třeba Ewa Farna, Eva Burešová, Eliška Ochmanová, Andrea Holá, to jsou ženy s velkým hlasem i kariérou. U sebe to beru jako součást herectví, která k tomu patří.

Letos jste začala spolumoderovat podcast Maminkář. Moderování je opět docela jiná disciplína, než herectví. Co je pro vás při zpovídání hostů největší výzva?

Snažím se nesklouzávat ke stále stejným otázkám, na které už se někdo ptal přede mnou. Potřebuju dát do rozhovoru osobní rovinu a vést rozhovor citlivě. Ale i když si hosta dobře nastuduju předem a mám připravenou kostru otázek, tak jsem velice spontánní a nechávám se vést konverzací. Ta nás občas zavede nečekaným směrem, a to mě na tom baví nejvíc.

Podle čeho si vybíráte témata a hosty?

Ve výběru hostů mám naprosto volnou ruku, snažím se tedy nacházet osobnosti, které v rámci mateřství otevírají trochu tabuizovaná témata nebo se na mateřství dívají netradičním způsobem. Mám ráda velké, zajímavé rodinné příběhy, které nás dokážou motivovat a otevřít nám oči.

Mohlo by se vám líbit

Denisa Barešová: „Život chci žít, ne přežívat.“

Ještě jí nebylo třicet, a už byla dvakrát nominovaná na Českého lva a za divadelní role získala Cenu Thálie pro mladé umělce. Loni si ale Denisa Barešová, kterou teď vídáme na obrazovkách v druhé sérii seriálu Kukačky, sáhla na dno a nebyla daleko od vyhoření. Čím proti němu bojuje a proč by i přes svou zálibu v pečení nešla do televizní soutěže?
marianne.cz

Téma výchovy je vám blízké, sama máte dva malé syny. Co je podle vás v dnešní době téma, o kterém se v souvislosti s mateřstvím málo mluví?

Ač se to netýká mě osobně, vnímám, že téma chtít či nechtít dítě dokáže pořád rozdělit společnost. Mám rovněž řadu známých, co vlastní dítě mít nemůžou, přesto pořád slýchají tu samou otázku o tom, kdy už si ho pořídí. Pak jsou tu ženy, co prodělaly potrat a nemají se na koho obrátit. I tahle témata chceme v podcastu otevírat.

Jste pracovně dost vytížená, jak vypadá váš den, když máte volno?

Když nikam nemusím, tak to neberu jako volno, ale spíše jako home office. Odpovídám na emaily, vystavuju faktury a také uklízím, vařím a naplno se věnuji dětem. Takže vždycky říkám, že když mám volno, tak jsem hospodyňka a manažerka. A pokud už opravdu nic nemusím, tak si moc ráda zajdu na dobré jídlo, masáž a naprosto “vypnu”.

Patříte mezi osobnosti, kterým je blízká i tématika non-toxic životního stylu. Kdybyste měla vysvětlit člověku, který pojmu "non-toxic" vůbec nerozumí, jak byste mu řekla, že žijete?

Žiju tak, že se zajímám o složení všech produktů, které používám nebo na sebe dávám. A složení si vybírám jen čistě přírodní, bez nebezpečné syntetiky. Díky non-toxic žiju bez atopického ekzému.

Jak jste k tomu došla? Právě přes atopický ekzém, který jsem potřebovala řešit. Trpěla jsem na něj od dětství, v sedmnácti jsem ho měla po celém těle a dopracovala se do fáze, kdy mi museli píchat kortikoidy. Ekzém se mi pak objevil po druhém porodu a jelikož jsem kojila, tak už jsem kortikoidy užívat nemohla a ani nechtěla. Musela jsem tedy přijít na to, co s tím. Hledala a zkoušela jsem dlouho, nakonec se mi osvědčily dvě věci: non-toxic domácnost a akupunktura. A od té doby tak žiju.

V květnu si rovněž stoupnete na přehlídkové molo v rámci Píseckého víkendu módy a designu, tentokrát jako modelka. Co vás přimělo na nabídku kývnout?

To byla nabídka, na kterou se neříká ne. Dlouhá léta se snažím podporovat originální, mladé tvůrce, už dávno nežiju pro svět rychlé módy a rychlých trendů. Tudíž jsem Písecký víkend módy a designu chtěla podpořit už proto, že jsem sama zvědavá, jaké nové návrháře tam objevím. Vystoupí tam rovněž další mé kolegyně, a zvlášť na Natálii Halouzkovou a Terezu Vítů se těším. Možná po přehlídce zůstaneme v Písku na noc a půjdeme na skleničku.

Co dalšího vás v nejbližší době čeká?

Jak jsem říkala, že se necítím jako zpěvačka, tak ironií osudu mě na podzim čeká obrovská pěvecká výzva. Zatím nesmím prozradit, o co půjde, ale chodím teď daleko častěji na hodiny zpěvu, abych si neutrhla ostudu (smích). Ve stejnou dobu, na podzim, mě také čeká obnovená premiéra Srdcového krále, kde jsem předtím neúčinkovala a kde hraju Natálii, poměrně složitou a náročnou roli. Takže to vypadá, že do podzimu se asi nebudu mít čas nudit.

Mohlo by se vám líbit

Petra Nesvačilová: Ráda bádám v lidských duších

Ještě než se herečce, scenáristce a režisérce Petře Nesvačilové (37) loni v říjnu narodila dcera Jasmína Rikka, věděla, že s prací ani rozhovory pro média nebude spěchat. O to víc nás těší, že pro čtenářky Marianne udělala výjimku. S novinářkou – a kamarádkou – Pavlínou Saudkovou si povídaly nejen o tom, jak Petra prožívá první měsíce s miminkem, ale i o tom, co ji na její nové životní roli překvapilo a co pro ni byla největší výzva.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zdraví
Zdravý jídelníček podle Pavla Berkyho z Masterchefa: Originální recepty nejen pro sportovní šampiony

Zdravý jídelníček podle Pavla Berkyho z Masterchefa: Originální recepty nejen pro sportovní šampiony

Zdraví
Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý