Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Rozhovory

MARTA JANDOVÁ: Našla jsem svou spřízněnou duši

Info ikona
Marta Jandová s manželem

Společné rozhovory poskytuje Marta Jandová se svým manželem Miroslavem Vernerem zcela výjimečně. A stejně výjimečný je i jejich vztah. Jsou spolu už deset let, ačkoli láskyplné pohledy a téměř hmatatelná jiskra by spíš naznačovaly, že jsou čerstvě zamilovaní. Marta s Mírou rozhodně znají recept na šťastné manželství.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 23. 08. 2021

Letos jste spolu deset let. Jak jste se vlastně seznámili?

Marta: Naše první rande bylo naslepo, protože nás dohodili kamarádi. Mně řekli, že se chce Míra se mnou setkat, Mírovi zase řekli, že jsem ho potkala v nemocnici a že jsem jim podstrčila telefonní číslo, ať mi určitě zavolá. Oba jsme si mysleli, že nás balí ten druhý. 

Pro první polibek jste si údajně letěla až do Chorvatska. Je to pravda?

Marta: Po první schůzce následovaly další, ale stále to bylo platonické. Když jsem byla v Německu na festivalu, napadlo mě, že bych za Mírou přiletěla do Chorvatska. Tak jsem mu to nabídla a on mi napsal zprávu: „Jestli chceš, budu moc rád, když přiletíš.“ A tak jsme si 27. června 2011 dali naši první pusu. O tři roky později, v ten samý den, jsme se vzali. 

Mirku, čím vás Marta zaujala? V čem byla výjimečná?

Mirek: Ona je pro mě stále výjimečná. Nikdy předtím jsem nepotkal člověka, který by ztělesňoval všechno to, co očekávám od partnerky, manželky, ženy. Člověk pozná, když vedle sebe má někoho, s kým chce zestárnout. Marta také vyvažuje mé slabé stránky: Jednou jsem třeba prohlásil, že bychom mohli někam vyrazit, a než jsem to stačil dopovědět, Marta už koupila letenky. Mojí slabou stránkou je, že se vždycky pro něco nadchnu, ale pak vymýšlím důvody, proč to nejde. Marta je mnohem akčnější, s ní jde všechno, Marta dává mým snům reálnou podobu. 

Marto, čím okouzlil Míra vás?

Marta: Za prvé tím, že není muzikant. Na druhou stranu se v rockové hudbě vyzná líp než já. Také se mi líbilo, že se zajímá o spoustu věcí a hrozně dobře se s ním povídá. Když jsem před jedenácti lety prožila těžký rozchod, tak mi kamarádka řekla, že se musím naučit si správně přát. Tenkrát jsem nechápala, jak to myslí. Řekla, že nestačí vyslat přání, aby mě někdo měl rád, že musím být naprosto konkrétní. A tak jsem si přála Míru a vyšlo to.

Máte naprosto odlišné profese. Jak se stane, že si umělecká duše porozumí s gynekologem?

Mirek: Znám mnoho kolegů, lékařů, kteří mají k umění blízko. Na něco hrají, malují, tvoří. Můj kamarád, spondylochirurg, je zároveň skvělý truhlář. Takže mám pocit, že lékaři k umění tíhnou možná víc než lidé jiných profesí. 

Také máte nějaký umělecký koníček?

Mirek: Chtěl jsem říct, že rád zpívám, ale to mi neprojde. Doopravdy zpívám rád, ale neumím to. A navíc to mám zakázaný. 

Marta: Zakázaný ne.

Mirek: Moje žena vždycky láskyplně říká, že zpívat vlastně umím. Občas trefím tón, občas trefím rytmus, ale nikdy ne oboje současně. 

Marta: Mezi námi, já jsem ráda, že existuje alespoň něco, v čem jsem lepší než Míra.

Mirek: Ty jsi skvělá ve spoustě ohledů. V okamžiku, kdy říkáme...

...celý rozhovor, kde se dále dozvíte například to, jestli si Marta Jandová s manželem Mirkem dokáží představit, že by jim dcera brzy vylétla z hnízda a z jakého důvodu nesdílí její obličej na sociálních sítch, najdete v ZÁŘIJOVÉ MARIANNE se slevovými kupony na Dny Marianne.

Info ikona
ZÁŘIJOVÁ MARIANNE
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion