Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Svatba

7 tipů, jak zůstat během plánování svatby stále při smyslech

Info ikona
SVATBA

Svatební sezóna se kvapem blíží a možná právě vy nebo někdo z vašeho blízkého okolí touto dobou prožívá ty nejintenzivnější přípravy na jeden z nejkrásnějších dnů v životě. A protože víme, že to není vždy procházka růžovou zahradou, zde je sedm tipů, jak se z předsvatebních příprav zkrátka nezbláznit.

Eliška Vrbová | 15. 05. 2017

Najměte si organizátora

Nezáleží na tom, jak jednoduchý nebo naopak propracovaný si svůj velký den představujete, naplánovat takovou speciální událost, jakou svatba bezpochyby je, zabere čas. Takže radíme, jakmile si s partnerem stanovíte datum svatby, začněte se poohlížet po svatebním koordinátorovi nebo koordinátorce. Není horší pocit, než ten, že vás někdo do něčeho tlačí, nebo že jste něco propásla kvůli nedostatku času. S profesionálem po ruce půjde všechno jednodušeji, a když začnete včas, ušetříte si spoustu stresu.

Zejména poslední měsíc před svatbou byste se měla soustředit na rodinu, přátele a rozmazlovat sama sebe, a ne se strachovat kvůli počasí, všechny obvolávat kvůli stále se měnícímu počtu hostů a podobně. Než si však koordinátora vyberete, ujistěte se, že jste na stejné vlně. Musí to být člověk, který vám bude naslouchat a kterému můžete říct ne. Důležitá je kreativita a nápaditost, ale také time management, organizace a držení se rozpočtu a celkového plánu. Nenajímejte si nikoho, jehož oči jsou na vaši peněženku až moc velké.

Požádejte o pomoc

Nebojte se třeba vaše družičky nebo další blízké přátele a rodinu požádat o pomoc. Pro ně je čest být součástí vaší svatby a budou z ní pro vás chtít vytvořit nezapomenutelný den bez stresu, stejně jako byste to udělala vy pro ně! Když už budete mít plnění obálek, vybírání šatů, ať už pro sebe, nebo pro družičky, až nad hlavu, právě vaše družičky jsou tu pro vás.

Dávejte si pauzy

Nedovolte, aby se téma svatby dostalo do každé vaší myšlenky a konverzace. Pořád se zajímejte o to, co se děje v životech vašich přátel a rodiny, a s partnerem, kterého si berete, zkuste trávit čas i bez neustálých zmínek o svatbě. Tím, že si dáte občas pauzu, se plánování nebude zdát tak náročné a unavující.

" "

Buďte flexibilní

I když máte naprosto jasnou představu, jak by vaše svatba měla vypadat, může se stát, že z ní v některých ohledech budete muset mírně ustoupit. A právě na to byste se měla předem připravit, být flexibilní je proto velmi důležité, opět si tím pomůžete od zbytečného stresu. Také přikládejte problémům jen takovou důležitost, jakou opravdu mají. Nejdříve řešte ty nejzávažnější a až poté se přesuňte k těm méně důležitým.

Užijte si to

Nevěstám se stává, že se cítí provinile, protože si neužívají každý moment toho období, které by mělo být tím nejlepším v jejich životě. Abyste se udržela v kondici, nezapomínejte hodně spát, dodržovat svůj cvičící i jídelní režim a zkusit třeba i meditaci. Bude vás čekat spoustu rozhodování a plánování i těch nejmenších detailů, ale je třeba si zapamatovat, že plánování svatby je úplně stejně důležité, jako ten den samotný. Proto se snažte si to celé užít, bavit se, abyste měla na co vzpomínat.

Není to celé jenom o vás

Váš snoubenec a budoucí manžel je v tom samozřejmě s vámi (a bude už napořád), proto se ho nezapomínejte ptát na nápady a názory. Čím víc rozhodnutí vymyslíte společně, tím bližší si budete a tím osobnější pro vás dva vaše svatba bude. Je to skvělý způsob, jak se naučit dělat kompromisy. Myslete na to, koho si berete – na manželství musí být dva, tím pádem by měli být dva už v celém procesu plánování svatebního dne. Oba dva jste stejně důležití.

Na závěr – méně je více!

Studie dokazují, že čím méně svatba stojí, tím déle manželství vydrží. Takže se nebojte nechat vše jednoduché a být v pohodě. V jednoduchosti je přece krása.