Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Tajemno

Březnový úplněk ve znamení Panny: Je tu možnost uspořádat vztahy a zbavit se všeho, co vám už neslouží

První jarní měsíc tentokrát přináší úplněk v úterý 7.března ve 13:40 hodin středoevropského času. Měsíc bude stát ve znamení Panny, která orientuje na pořádek, pečlivost a řád. Důležitý aspekt přináší planeta Merkur, která je nakloněna vztahům a komunikaci.

Zuzana Heralová | 6. 03. 2023

Březnový úplněk má hned několik názvů. Naši předkové mu přezdívali Červí úplněk, protože v tomto období vylézají na povrch žížaly ohlašující začátek jara. Známe ale také označení Postní či Orlí úplněk, nebo Úplněk ledové krusty. Staří Indiáni mu zase říkali Vraní úplněk, protože vrány na konci zimy vždy hodně krákaly. Navíc byly považovány za posvátná zvířata, jež uměla komunikovat s dušemi zemřelých.

Pusťte se do úklidu

Praktická a pořádkumilovná Panna přináší v úplňkový den tu pravou energii pro jarní úklid vašeho příbytku. Zbavte se všech věcí, které doma nepotřebujete. Roztřiďte šatník, knihovnu, ale i staré fotky, časopisy, účtenky, hračky v dětském pokoji. Zároveň pusťte do bytu novou energii, svěží vzduch. Nezapomeňte, že přechod ze zimy do jara je nejvýznamnějším energetickým přechodem v roce. Z klidných a zádumčivých Ryb se najednou ocitáme v ohnivém Beranovi. To, co si s sebou do nového období ze zimy odnesete, je jen na vás. Ale pamatujte, že vás to bude provázet pak dále po celý rok.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop na březen: Vodnáře čeká náročná argumentace, Ryby budou čelit vztahovému zemětřesení

Co pro vás přichystaly hvězdy na celý nadcházející měsíc?
marianne.cz

Inventura ve vztazích

Stejně důležitý jako úklid věcí kolem vás bude inventura vašich vztahů. Zamyslete se, kdo ve vašem životě už splnil svůj úkol. S kým se vídáte více méně už jen ze setrvačnosti, ale vlastně vám to nepřináší žádnou radost? S kterou kamarádkou chodíte na kávu jenom proto, aby nebyla naštvaná? Některé vztahy nás zkrátka už nenaplňují a nedodávají nám energii. Místo toho nám ji berou a okrádají nás o čas. Stejné je to i se vztahy milostnými. Ty, které jsou v pořádku, budou vzkvétat. Ty, jež jsou odsouzeny k zániku mohou dostat další bolestivé trhliny. Úplněk ale přinese i nová setkání, seznámení a souznění s lidmi, jež vás budou provázet v dalším období vašeho života.

Tvořte, sejte, buďte ve spojení se zemí

Říkáte, že co zasejeme, co sklidíme. Pokud máte tu možnost, buďte v den úplňku na zahrádce nebo si alespoň zasejte semínka do truhlíků či květináčů. Kontakt se zemí nás v tento den ukotvuje ve vnímání „tady a teď a přináší tolik potřebnou energii.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie čísla popisného: Každá adresa vyzařuje jinou energii. Nejlepší je 6, v čísle 7 straší

Každá adresa vyzařuje určitou energii. Proto se stává, že vstoupíte do krásného luxusně zařízeného domu, ale vy se tam přesto necítíte dobře. Zjistěte domovní číslo vaší adresy. Vůbec nejlepší je prý šestka.
marianne.cz

Léčení duše i těla

Tématem tohoto úplňku může být také zdraví a léčení. Krásná energie Panny nás vybízí, abychom se obrátili ke své vnitřní moudrosti, důvěřovali své intuici a hledali vedení a podporu u matky Země v podobě čerstvého vzduchu, slunce, vody, bylin a výživy. Dejte pozor na to, co jíte. Důležité je nezatěžovat trávení. Vhodné je tedy vsadit na detox a očistu organismu. Vyhněte se tučným a smaženým jídlům. Dobře svému tělu uděláte čajem ze šalvěje, majoránky, heřmánku či meduňky.

 

Zdroj článku

Související články

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem