Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Úžasné ženy

Nový projekt Marianne: ÚŽASNÉ ŽENY

Co je projekt zač, jak to celé vzniklo a která úžasná žena bude prvním hostem, vám povypráví moderátorka Veronika Jonášová.

Anonymous | 20. 08. 2019

Někdy se v životě takzvaně strefíte úplnou náhodou do té správné chvíle. A přesně tohle se mi stalo s Monikou Mudranincovou, šéfredaktorkou Marianne. Moniku znám už dlouho, kdysi jsme spolu pracovaly ve stejných novinách. Už tehdy jsem si říkala, že je strašná škoda, že v médiích není na vedoucích pozicích víc lidí jako je ona. Krásná, schopná, spolehlivá a navíc i milá. Takovou ji pamatuju už léta.

Monice jsem zavolala letos v lednu, protože jsem po letech skončila se svou prací moderátorky v televizi a začala nový život na volné noze. Tušila jsem, že se mi bude stýskat po jedné věci: televizních rozhovorech, které mě vždycky bavily.

„Tak navrhni Monice, jestli nechce udělat videorozhovory pro Marianne, ne?“ říkal mi můj manžel, když jsem šla s Monikou na oběd.

Tak jsem to udělala. Monika reagovala nadšeně s tím, že o tom už dlouho přemýšlela taky. „Měli jsme od čtenářek krásné ohlasy na loňskou listopadovou Marianne, v níž jsme ve spolupráci se značkou Eucerin představili desítky úžasných žen z Česka i ze světa. Bylo by skvělé na to letos navázat a udělat kromě tiskové podoby i videorozhovory, řekla Monika.“ Rozloučily jsme se tedy s tím, že to zkusíme vymyslet.

A už za měsíc mi poslala mail, kde psala, že: „rozhovory budou!“

Takhle vznikly „Úžasné ženy Marianne“, rozhovory, ve kterých vám chceme představit zajímavé české ženy napříč obory. Myslíme si totiž, že rozhovorů a portrétů inspirativních Češek není nikdy dost.

Na projektu spolupracujeme se značkou Eucerin. Značka se zaměřuje především na vnější krásu žen, ale o to víc si váží jejich krásy vnitřní. V rozhovorech se chceme bavit se ženami nejen o tom, co je jejich vášní, nebo o tom, jak se o sebe starají, ale taky o tématech, o kterých se v mainstreamových médiích moc nemluví. Třeba o tom, proč máme my ženy pořád o tolik menší platy než muži, nebo o tom, jak je složité vrátit se po porodu dětí do práce a jakým tlakům okolí přitom čelíme. O tom třeba v našem prvním rozhovoru promluvila otevřeně vrcholová manažerka Renata Mrázová.

uzasne zeny
Monika Mudranincová (vlevo), Renata Mrázová (vpravo) a Veronika Jonášová (uprostřed)

Úžasné ženy chceme natáčet vždy v hezkých prostorách (tentokrát nám je zapůjčila kavárna Bibloo v Praze), s krásným oblečením (díky Pietro Filipi) a tak, aby to byla pro vás pro diváky i hezká podívaná. Záležet si dáme i na střihu a provedení pořadu. To vše díky podpoře značky Eucerin, která projekt sponzoruje.

Dlouho jsem neměla z pracovního projektu takovou radost. Těší mě to o to víc, že vše připravuju s týmem milých lidí, které má Monika v Marianne kolem sebe. I proto si tuhle práci moc užíváme a věřím, že to je na výsledku vidět.

Už 22. srpna si můžete pustit první díl na webu Marianne.

Ať se vám líbí naše Úžasné ženy Marianne!

Autorka textu: Veronika Jonášová

1. Díl Úžasných žen ke shlédnutí zde:

ÚŽASNÉ ŽENY: Topmanažerka Renata Mrázová

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi

Související články

Rodina a děti
Kdy začít učit dítě jezdit na kole?

Kdy začít učit dítě jezdit na kole?

Dům
Před a po: Původní zchátralá vilka se po rekonstrukci proměnila v elegantní rodinné sídlo

Před a po: Původní zchátralá vilka se po rekonstrukci proměnila v elegantní rodinné sídlo

Byt
Fascinující proměna: Posuvnou stěnou proměnili miniaturní garsonku na 3+1

Fascinující proměna: Posuvnou stěnou proměnili miniaturní garsonku na 3+1

Řemesla
Vesnické hospody sloužily k setkávání. Účel jejich zřizování byl ale původně jiný

Vesnické hospody sloužily k setkávání. Účel jejich zřizování byl ale původně jiný