Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Úžasné ženy

ÚŽASNÁ ŽENA Marta Jandová: Chtěla jsem mít víc dětí, ale nevyšlo to

Jaká je Marta Jandová máma? Chtěla by ještě někdy žít v zahraničí? A jak se vyrovnávala s tím, že nebude mít velkou rodinu, po které toužila? Podívejte se na další videorozhovor z cyklu Úžasné ženy Marianne, který vzniká ve spolupráci s kosmetikou Eucerin.

Promotion | 17. 10. 2019

„Kariéra není důležitá, na prvním místě je rodina“, tvrdí úspěšná česká zpěvačka Marta Jandová, která žila 16 let v Německu, kde se prosadila se svou kapelou Die Happy. Tehdy prý byla naprosto pohlcená prací. Hodnoty jí změnilo narození milované dcery Marie, kterou má se svým manželem, gynekologem Miroslavem Vernerem. „Mladším ženám, které tvrdí, že mají na děti čas do 40 let, jemně naznačuju, aby se založením rodiny neotálely. V okolí si všímám, že mít dítě se stává často rozhodnutím muže. Ženy se bojí přiznat partnerovi, že po dítěti touží a nechtějí na něj tlačit,“ říká Marta Jandová a dodává, že kdyby mohla, začala by s dětmi mnohem dřív. „Toužila jsem po nich už po třicítce, ale bohužel jsem nenašla vhodného partnera, který by tu touhu sdílel. Na druhou stranu jsem ale ráda, že mám dítě až se svým manželem, se kterým jsem nejšťastnější.“ dodává Marta, která si na osudovou lásku musela počkat.

"Donosit zdravé dítě je zázrak, denně to vidím díky manželovi."

I díky manželově práci gynekologa prý Marta Jandová denně vidí, jaký zázrak je v dnešní době donosit a porodit zdravé dítě. „Já sama jsem chtěla mít víc dětí, ale několikrát jsem o miminko přišla,“ přiznává poprvé zpěvačka veřejně.

„Bohužel se to nepovedlo a po 45. roce jsem si řekla, že už to nechci riskovat. Umělé oplodnění jsem nechtěla kvůli hormonům, které se při tom musí brát. Měla jsem strach i kvůli rakovinové historii v naší rodině,“ tvrdí zpěvačka, které zemřeli na rakovinu v průběhu života dva nejbližší lidé: maminka a bratr.

V Německu myla i nádobí, než se stala hvězdou

Právě po smrti své maminky odjela studovat na rok do USA. Tehdy bylo Martě 17 let. Záhy po návratu se stěhovala znovu: tentokrát do Německa, kam odešla za svou láskou. Zpočátku se tam živila třeba tím, že myla nádobí nebo se starala o jídlo na koncertech. Zanedlouho si ale pódia podmanila sama. I když původně nechtěla být rockerkou, nakonec se vydala stejným směrem jako její slavný tatínek, zpěvák skupiny Olympic, Petr Janda. „Pořád jsme byli na cestách a někde hráli, své práci jsem tehdy obětovala všechno. Neváhala jsem kvůli koncertu přerušit i dovolenou,“ vzpomíná na období největší slávy, kdy ji lidé v Německu poznávali i na ulici. Mimo jiné taky v tu dobu moderovala na celostátní televizní stanici ZDF hudební pořad. Do Německa dodnes jezdí. V Ulmu, kde žila nejdéle, má dokonce stále pokojíček v domě svého prvního manžela.

Po návratu do České republiky se věnuje sólové dráze a často se objevuje na televizních obrazovkách jako porotkyně v talentových soutěžích. Ráda zkouší nové věci a letos přijala velkou výzvu a moderuje svou show Marta. Nejvíc ale žije dcerou Maruškou, kterou v září odvedla do první třídy.

Soutěž

Partner projektu Úžasné ženy značka Eucerin věnovala do soutěže 5 produktů Hyaluron-Filler Vitamin C Booster a vy jeden z nich můžete vyhrát! Vyplňte soutěžní formulář níže, odpovězte na soutěžní otázku a tento pleťový zázrak může být váš.

Soutěž trvá od 17.10. do 13.11.