Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Časopis

Právě vychází prosincový Marianne Venkov & styl

Info ikona
Venkov & styl 12/2021

Největší dárek je být zdravý. Hřejivý je i příjemný čas s blízkými a během posledního měsíce v roce potěší také kouzelný čas vánoční. Nové číslo měsíčníku o řemeslech, tradicích, jídle a přírodě budiž vám u toho příjemným společníkem.

Iveta Vařečková | 24. 11. 2021

Splněná přání v Kytlicích

V kamnech praská, u stolu se sešla celá rodina a zvony z nedalekého kostela zvou na mši. Vítejte v jedné z nejstarších kytlických chalup. Pozvala nás do ní její majitelka Alida Horváthová, která opět po roce s láskou vystavila prastarý betlém.

Info ikona
Bydlení Venkov & styl

Slavnostní menu

Už se těšíte, až vás na Štědrý den probudí vůně horkého kakaa a čerstvé vánočky? Připravili jsme pro vás nejen recepty na ně, ale i na tradičního kubu s houbami, rybí polévku s hrachem či opilé ovoce jako sladkou tečku.

Info ikona
Menu Venkov & styl

V říši řezbářské fantazie

V dílně Hanky Richterové nedaleko Uhlířských Janovic vznikají ze dřeva andělé, snové ženské postavy a další pitoreskní řezbářské výtvory. "V každém kusu lipového dřeva je ukrytý pajdulák, jen je třeba ho dostat ven," je přesvědčena jejich autorka.

Info ikona
Řezbářka Hana Richterová, Venkov & styl

Hřejivá atmosféra

Inspirujte se tipy na vánoční dekorace, které budou slušet vašemu domovu i zahradě. O svátcích je správná chvíle na nápadité zdobení a zapojení nevšedních pomocníků, jako například vykrajovátek ve tvaru hvězd i hvězdiček.

Info ikona
Dekorace na stůl, Venkov & styl

V zemi pohádek

Téměř padesát dětských knih obohatila o své ilustrace Bára Buchalová, která i v dospělosti ráda vnímá svět očima holek a kluků. V rozhovoru prozrazuje, jak se k této práci dostala, kdo ji dal první šanci i se kterými spisovateli spolupracovala nejraději.

Info ikona
Ilustrace Bára Buchalová

Neratov – zázrak z podhůří

Ještě před třiceti lety bylo někdejší významné poutní místo Neratov mrtvou vesnicí. A to hlavně přes týden, kdy odjeli chalupáři. K životu osadu v podhůří Orlických hor probudil zdejší farář Josef Suchár.

Info ikona
Neratov, Venkov & styl

Prosincové číslo Marianne Venkov & styl je v prodeji od 25. listopadu. Časopis si nyní můžete také snadno objednat. Přijde vám do schránky, aniž byste platili poštovné. Více se dozvíte ZDE.

Krásné Vánoce 2021, milí čtenáři!