Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Chaloupka na kuřích nožkách stojí uprostřed lesů

Info ikona
Domek uprostřed lesa

Kdo by si nepřál občas od všeho utéct, odpojit se od světa a vychutnat si blízkost přírody? Drobná dřevostavba poskytuje dokonalý úkryt s přírodou doslova na dotek.

Terezie Benoni | 4. 07. 2022

Stylové ubytování ukryté v samém srdci lesa je výsledkem práce mladého páru, který se do podnikání pustil po hlavě. „Kdyby nám před dvěmi lety někdo řekl, že budeme vlastnit několik hektarů lesa, bojovat s kůrovcem, sázet stromky a každý týden štípat dřevo, dost bysme se smáli. Ještě nedávno jsme o dřevostavbách ani hospodaření v lese nevěděli téměř nic, samotná praxe nás naučila úplně nejvíce“, říkají majitelé Barbora Povišerová a Ludvík Medřický. Unikátní projekt nazvaný Stromovny poskytuje netradiční přenocování v korunách stromů, nedaleko Českých Budějovic.

Galerie: Domek uprostřed lesa
Mohlo by se vám líbit

Nechybí koupelna ani vybavená knihovna

Jestli čekáte nějaké improvizované bydlení a drobné nepohodlí, Stromovny vás vyvedou z omylu. Je tu pohodlná postel, nadýchané peřiny a je tu samozřejmě také koupelna, která ukrývá chemickou toaletu, umyvadlo s tekoucí vodou a sprchu. Tady se setkáte se skutečným zážitkem, protože voda je studená, takže se můžete pocvičit v otužování. Ohřát se pak můžete v interiéru malé dřevostavby u stylových krbových kamen, na kterých je možné uvařit i kávu či čaj. Dominantou interiéru je knihovna, kde si každý přijde na své. Výhledy do korun stromů si užijete na terase, kde najdete i pohodlné místo k odpočinku a vše potřebné ke grilování. „Chtěli jsme dopřát návštěvníkům poetický zážitek z pobytu v lese. Na chvilku se zastavit v této uspěchané době, vrátit se do přírody a přijít na jiné myšlenky“, doplňují majitelé.

Zdroj informací: Stromovny, stromovny.cz

Mohlo by se vám líbit