Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Po třech letech hledání objevili svou chaloupku snů na severu Čech

Když Klára se svým přítelem hledali ideální místo, kde trávit čas s rodinou i přáteli, trvalo jim to dlouhé tři roky. Už to téměř vzdali, ale osud jim do cesty poslal Vejminek. Chaloupku, která splňovala veškeré nároky.

Terezie Benoni | 3. 03. 2023

„S přítelem hrozně rádi cestujeme, ať už tady v Česku nebo i v zahraničí. Baví nás objevovat kouzelná místa, která nás něčím nadchnou a poskytnou nám na pár dnů útočiště. Sami bydlíme v Praze, a tak jsme začali přemýšlet o tom, že si takové místo najdeme pro nás a naše blízké,“ vysvětluje Klára Honzíková. „Pocházím ze severu Čech z Děčína, kde si to zamiloval i přítel, a tak jsme se rozhodli hledat chaloupku právě tam. Během tří let jsme viděli desítky míst a měli toho už trochu plné kecky. S pocitem, že to lámeme přes koleno, jsme si chtěli dát na chvíli pauzu. A právě v ten moment nám můj bratr poslal odkaz právě na inzerát Vejminku. Bylo to přesně to místo, které jsme chtěli.“ Chaloupka byla po citlivé rekonstrukci. „Naprosto nás uchvátila a my jeli hned po prohlídce ještě znovu za majitelem se zprávou, že bychom ji rádi koupili. Navíc jsme zjistili, že původní majitel má nedaleko restauraci, kde jsme s přítelem měli první rande. Takže to byl pravděpodobně osud, který nám Vejminek přihrál do cesty.“
 

Galerie: Chaloupka, kde si připadáte jako doma
Mohlo by se vám líbit

Minimální pozemek byl pro architekty skutečnou výzvou

Při návrhu domu se architekti ze studia Dooom museli vypořádat s minimální velikostí pozemku, který je sevřen sousedící výstavbou. Jejich odpovědí na tak malý prostor je jednopodlažní stavba, která má zalomený půdorys.
mariannebydleni.cz

Balanc mezi novým a starým

Chaloupku pořídili zrekonstruovanou včetně nábytku, v režii nových majitelů bylo vybavení a dekorace. Velká investice byla také do zahrady, do které se pustili na podzim 2019. Za chaloupkou byl pouze svah, dnes už je to plnohodnotná zahrada se spoustou zákoutí a je plná květin, bylinek nebo třeba ovocných keřů. „Řídíme se heslem, že v jednoduchosti je krása a našim cílem je zachovat duch chaloupky. Takže i když v ní jsou moderní prvky- například v kuchyni nebo v koupelnách, najdete tam i věci, které na chalupu patří. Jsou tu truhly, proutěné koše, váhy po babičce apod. Není lehké najít balanc mezi tím, aby tam bylo vše a zároveň interiér působil čistě, ale zatím se nám to daří.“

Mohlo by se vám líbit

Na první pohled velkorysý dům byl plný malých místností. Jak se podařilo rodinu pohodlně zabydlet?

I když tento rodinný dům v pražském Hloubětíně vypadá na první pohled velkoryse, při tom druhém zjistíte, že většina pokojů je malých. Ideální úkol pro šikovnou architektku Šárku, která dala celému interiéru charakter, prostor využila do posledního centimetru a navrhla zde spoustu úložných prostor.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Lidé a místa
Kuchyně na chalupě s puncem dávných časů u známé blogerky

Kuchyně na chalupě s puncem dávných časů u známé blogerky

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit