Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Děti rády skáčou II: Guma

Také jste rádi skákali přes gumu různé sestavy? Češky, Rusky, Lehkolehké... bylo jich hodně. Poraďte svým dětem, jak na to.

Redakce Marianne | 13. 09. 2012

Kalhotová guma z šitíčka je to jediné, co děti ke skákání gumy potřebují. V nabídce obchodů s dětským zbožím však najdete i barevné gumičky speciálně ke skákání určené. Hrát musejí minimálně tři děti. Když chce člověk skákat sám nebo ve dvou, může gumu přivázat ke stromu, lampě nebo židli.

guma

Pravidla se liší kraj od kraje, město od města a plácek od plácku, ale základ je všude stejný: Dva hráči natáhnou gumu mezi svými kotníky a stojí proti sobě. Třetí hráč skáče jednou nohou dovnitř, na gumu, oběma dovnitř nebo oběma ven v předem domluveném pořadí.

Skákat může tak dlouho, dokud to nepokazí. Tím končí kolo a na řadě je další. Když ale zvládne celou sérii odskákat bez chyby, musí přejít na vyšší obtížnost. A tak se guma s každým kolem posouvá výš. Po kotnících následují lýtka, koleno, pak se dá guma pod zadek, na boky a nakonec do pasu. Navíc se guma může napínat do různých šířek. „Kmen“ se říká tomu, když jsou nohy u sebe a „jednonožka“ je guma provlečená jenom přes jednu nohu.