Přejít k hlavnímu obsahu
Dobrý nápad

Ekologický mini domek postavili za pár tisíc

Info ikona
Do minidomku se vejde celá rodina

Hledáte pro svou rodinu místo k odpočinku, ale zrovna není ten správný čas na velké utrácení? Stavba ekologického minidomku může být chytrým a snadným řešením.

Terezie Benoni | 4. 07. 2022

Ať už si přestavíte maringotku, starý železniční vagón, vyřazený školní autobus, nebo postavíte zcela novou malou dřevostavbu, výrazně snížíte náklady na minimum. Když je navíc domek mobilní a není připojený na místní sítě, dostanete stavební povolení i tam, kde by to jinak nebylo možné. Užívat si tak můžete přírody daleko od lidí. Mini domek, který vám dnes představíme, stojí nedaleko městečka Powes ve Walesu.
 

Nechybí teplá sprcha ani vybavená kuchyňka

Jednoduchá dřevostavba stojí na dřevěných pilířích, aby se srovnal svažitý terén. Z přední terásky, ze které je úžasný výhled do údolí i na protější vysoké kopce, vstoupíte do interiéru. V mini obyváčku je rozkládací gauč, kamna na dřevo a malý sklápěcí stolek se židlemi. Mini kuchyňka s plynovým vařičem má vše potřebné k uvaření plnohodnotného jídla. V zadní části domku je koupelna s kompostovacím záchodem a sprchou se solárním ohřevem vody. Solární energie se stará také o základní osvětlení a můžete použít zástrčky k nabití telefonu. V patře pod klenutou střechou je pak mini ložnice tak akorát pro dva.

Zdroj informací: Caban Copa, canopyandstars.co.uk