Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Ekologický mini domek postavili za pár tisíc

Info ikona
Do minidomku se vejde celá rodina

Hledáte pro svou rodinu místo k odpočinku, ale zrovna není ten správný čas na velké utrácení? Stavba ekologického minidomku může být chytrým a snadným řešením.

Terezie Benoni | 4. 07. 2022

Ať už si přestavíte maringotku, starý železniční vagón, vyřazený školní autobus, nebo postavíte zcela novou malou dřevostavbu, výrazně snížíte náklady na minimum. Když je navíc domek mobilní a není připojený na místní sítě, dostanete stavební povolení i tam, kde by to jinak nebylo možné. Užívat si tak můžete přírody daleko od lidí. Mini domek, který vám dnes představíme, stojí nedaleko městečka Powes ve Walesu.
 

Galerie: Do mini domku se vejde celá rodina
Mohlo by se vám líbit

Nechybí teplá sprcha ani vybavená kuchyňka

Jednoduchá dřevostavba stojí na dřevěných pilířích, aby se srovnal svažitý terén. Z přední terásky, ze které je úžasný výhled do údolí i na protější vysoké kopce, vstoupíte do interiéru. V mini obyváčku je rozkládací gauč, kamna na dřevo a malý sklápěcí stolek se židlemi. Mini kuchyňka s plynovým vařičem má vše potřebné k uvaření plnohodnotného jídla. V zadní části domku je koupelna s kompostovacím záchodem a sprchou se solárním ohřevem vody. Solární energie se stará také o základní osvětlení a můžete použít zástrčky k nabití telefonu. V patře pod klenutou střechou je pak mini ložnice tak akorát pro dva.

Zdroj informací: Caban Copa, canopyandstars.co.uk

 

Mohlo by se vám líbit