Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Odzimováno. Vneste do svého domova či chaty trochu jara!

Info ikona
Odzimováno aneb Jak vnést do domova jaro

Když se dnes podíváte z okna, nevypadá to na jaro, které minulý týden přišlo a s ním i příjemné teplejší teploty. Přesto se ale velmi blíží, a proto se právě teď hodí vnést si trochu jarní atmosféry domů nebo odzimovat terasu nebo balkon.

Jana Kantorová | 28. 03. 2023

Také vás baví sledovat, jak se přírodní scenérie mění za oknem? Ta změna se odehrává přímo před našima očima a pod našima rukama. Zima ustupuje jaru a všude, kam se podíváte se objeví svěží barvy. Konečně! Přichází čas obnovy. Zase nás nabíjí slunce, teplejší počasí a mnohem raději trávíme čas venku. Máme pro vás ale pár tipů, jak si vnést jaro a jeho atmosféru nebo barvy přímo do svého domova nebo chaty. Právě chata, kam se jistojistě brzy uchýlíte trávit čas, tento jarní zásah potřebuje nejvíc. 

Galerie: Jak vnést jaro na terasu

A šup na terasu!  

První prostory, na které se obvykle zaměříte, jsou terasa nebo balkon. Právě protože tolik lákají k posezení přímo na slunci. V takové chvíli je ideální vyčistit venkovní nábytek, přidat například venkovní koberec, který doplní prostor barvou a pod nohama působí útulně. A dekorace? Skvělé jsou barevné polštářky na nábytek, například zelený, růžový nebo modrý s motivem ptáků či květin, což dodá jaru veselý šarm.  

Mohlo by se vám líbit

Vyrobte si s námi romantickou jarní dekoraci

Hotovo za pár minut. Pusťte se s námi do vyrábění této kouzelné dekorace, která vám vyčaruje úsměv na rtech. Je jednoduchá a efektní!
marianne.cz

Myslete na pohodlí 

Pohoda. To je to, co chceme cítit, že? V klidu si posedět, cítit na tvářích teplý větřík a popíjet čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu. Jak to udělat? Skvělé jsou venkovní gauče, na kterých si to pohodlí hravě uděláte. Mějte tam pro jistotu připravený i pléd, který je nejen skvěle vypadajícím doplňkem, ale také vás v případě potřeby zahřeje.  

K tomu přidejte útulnou lampu, citronelové svíčky a venkovní servírovací nádobí na občerstvení. A nakonec nezapomeňte ani na květiny.  

Mohlo by se vám líbit

Jaro jako vyšité. Naučte se s námi vyšívat podle jednoduchých vzorů

Baví vás křížkové vyšívání? Pusťte se s námi do výroby několika jednoduchých, a přitom nádherných výšivek. Motivy jara a Velikonoc zkrášlí každý domov!
marianne.cz

Zdobení podle vlastní chuti  

Doplňky nemusíte jen kupovat. Já mám třeba hrozně ráda DIY. Vyčistím si u toho hlavu a hlavně mohu “recyklovat” doplňky a dekorace, které už mám doma. Doplnit je něčím, přebarvit, doladit a jsou jako nové. No a navíc to nezruinuje váš rozpočet. Náladu a atmosféru měním sezónními květinami a rostlinami, měním povlaky na polštáře podle ročního období nebo tak trochu osvěžím výzdobu stolu či dveří.  

Své udělají na terase nebo balkoně také bylinky. Když ozdobíte květináče, do kterých pak zasadíte bylinky, uvidíte, jakou parádu vám to udělá. Skvěle osvěží také okenní římsy. Bylinky nebo menší rostliny můžete zasadit i do retro hrnečků, ze kterých už možná pít nechcete, ale parádu ještě nadělají. Pomohou také závěsné rostliny, které dokonale rámují kompozici.  

A jak ozdobíte svoji pergolu, terasu nebo balkon letos na jaře vy?  

Mohlo by se vám líbit

Připravte svůj domov na jaro aneb Velký úklid rychle a efektivně

Užívali jste si svit slunečních paprsků, které na vás dopadaly skrze okno v obýváku, když v tom jste díky enormnímu světlu zpozorovali nánosy prachu na knihovničce a chmoury v rohu místnosti?
marianne.cz
Zdroj článku