Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

V zákulisí TV pořadu Ferdinandovy zahrady 3: Jak proměnit zahradu, aby si ji užily i děti!

Info ikona
Zahrada může být vhodná i pro děti

Zahrada domu, který obývají děti, by měla nejmenším členům rodiny nabídnout parádní vyžití. A houpačkou nebo pískovištěm to teprve začíná… Byli jsme při natáčení s Ferdinandem Lefflerem, kde se zahradní architekt věnuje právě tématu zahrady s herními prvky. Podívejte se do zákulisí a inspirujte se touto proměnou!

Jana Kantorová | 7. 04. 2023

„Pokaždé, než začnu navrhovat zahradu, kterou budou užívat i děti, ptám se nejprve jich, chci s nimi mluvit. Zjistit, s čím a jak si hrají, po čem touží… Jedině ony dokážou ocenit na první pohled neorganizované aktivity,“ vysvětluje Leffler svůj přístup k realizaci zahrad vhodných pro děti.

Galerie: Jak proměnit zahradu pro děti
Mohlo by se vám líbit

Stejně postupoval i u zahrady paní Dagmar, majitelky roubenky v Jizerských horách. Dagmar chtěla, aby prostor zahrady mohli využívat její vnuci, ideálně podle principů škol Montessori. Zahrada se však nacházela na svažitém pozemku

Jak si s tím architekti ze zahradního studia Flera poradili? Kde si teď Dagmařini vnuci naplno vyhrají? Nejen to uvidíte v dalším dílu nové série televizního pořadu Ferdinandovy zahrady 3! Pořad můžete sledovat každou sobotu v podvečer na ČT 1.

Další bonusy z natáčení jsou k vidění na Žijte ve své zahradě.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku