Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Vyrobte si s námi romantickou jarní dekoraci

Info ikona
DIY romantická jarní dekorace

Hotovo za pár minut. Pusťte se s námi do vyrábění této kouzelné dekorace, která vám vyčaruje úsměv na rtech. Je jednoduchá a efektní!

Terezie Benoni | 24. 02. 2023

Vaječné skořápky a rozkvetlé květiny si spolu rozumí a navodí jarní atmosféru. Nazdobte svůj stůl, komodu nebo vchodové dveře. Ze skořápek je totiž možné vyrobit nejen věnec na stůl, ale když ho dostatečně zpevníte, můžete ho pověsit i na domovní dveře. Jak takovou dekoraci vyrobit?

Info ikona
Vyrobte si s námi romantickou jarní dekoraci
Mohlo by se vám líbit

Budeme potřebovat:

  • 10 vyfoukaných bílých vajec
  • Lepicí tavnou pistoli
  • Dortovou formu
  • Dřevěnou podložku
  • Sušené nebo čerstvé květiny
  • Floristickou hmotu

Jak na to:

Nejdřív si nachystejte dortovou formu, do které budete vajíčka umisťovat, abyste vytvořili dokonalý kruh. Skořápku vyfoukaných vajíček v horní části odloupejte tak, aby vám vznikla jednoduchá vázička. Jednotlivé skořápky přilepte tavnou pistolí k sobě. Lepte je po straně. Lepidlo zaschne téměř okamžitě. Pak můžete vzniklý věnec ze skořápek vyjmout z dortové formy. Záleží, zda se rozhodnete použít živé, nebo sušené květiny. Jestli máte čerstvé, umístěte do vajíček floristickou hmotu a pak ji důkladně navlhčete. Do ní pak živé květy zapíchejte. Díky vodě zůstanou čerstvé. Se sušenými květinami to budete mít o poznaní snazší. Stačí je pouze umístit do jednotlivých vajíček a máte hotovo. Takto připravenou dekoraci můžete doplnit o živé jarní květiny, umístit do mechového lůžka, nebo zavěsit na stuhu.
 

Zdroj: materiál vznikl ve spolupráci s Juliane Veitz ( instagram.com/lovelyhomecouture)

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku