Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Festivaly, trhy a oslava bylinek: Slibujeme vám, že se o víkendu nudit nebudete

Je léto! Tak si ho pořádně užijte u vody, na hudebním festivalu, přípravou lahodného pokrmu z bio potravin z farmářského trhu či návštěvou Třeboně. Inspirujte se a podělte se s námi o vaše zážitky. Budeme se těšit.

Anonymous | 2. 08. 2018

Highjump 2018: mistrovství ČR v extrémních skocích do vody

3. – 4.8.

Highjump

Začíná mistrovství České republiky v cliffdivingu, tedy ve skocích do vody ve volné přírodě. Mezi největší skokanské adepty na vítězství letos patří mladý teenager z Velké Británie Aidan Heslop. Přijede i několikanásobný mistr Evropy, Švýcar Andreas Hulliger, který si již z Highjumpu odvážel titul mnohokrát. Mezi velké favority bude patřit také Owen Weymounth z Velké Británie. V Hřiměždicích u Příbrami se podíváte také na největší osobnosti letošního již 19. ročníku – sedmdesátiletého Petera Roseneya ze Švýcarska.

Nebude chybět nabitý hudební program (DJ Wich, Prago Union, Smack) a ani dechberoucí flyboardová show. Tu předvede Petr Civín, který bude “létat” až 10 metrů nad vodní hladinou. Na místě bude připravená taky exhibice nejlepších skokan placáků X-Diving teamu na obřím nafukovacím blobu, exhibice v parkouru a mnoho dalšího.

http://www.highjump.cz/cs/

Povaleč

2. – 4.8.

zamek

“Smyslem našeho festivalu je bavit lidi, kulturně zpestřit život v jedné krásné vesničce na Karlovarsku a zároveň všechno dělat tak trochu jinak,” slibují pořadatelé Povaleče, který se od roku 2006 pořádá u zámku Valeč, do jehož komnat budete moct i v průběhu komentované prohlídky nahlédnout. V podzámčí vystoupí například legendární kapela Chaozz, Hentai Corporation, WWW Neurobeat a mnoho dalších kapel a Dj’s.

Lázeňská Třeboň

4.8.

trebon

Lázně krásně! Nenechte si ujít tradiční slavnosti třeboňských slatinných lázní, které se již tradičně slaví první srpnovou sobotu. A vyzkoušíte si je na vlastní kůži, ať už ve formě masáží, cvičení nebo ochutnávky vybraných lázeňských pokrmů, likérů a oplatek.

Farmářské trhy

4.8.

trhy

Náplavka, Karlínské náměstí či Heřmaňák. Sobotní dopoledne mají už tradičně všichni Pražané spojené s nákupem bio potravin a květin na těch nejpopulárnějších místech v Praze. Na Heřmaňáku si navíc můžete nakoupit všechny potraviny do vlastních nádob nebo obalů. Pořadatelé se rozhodli pro bezobalový přístup, jenž má za cíl produkovat co nejméně odpadu. Průměrná česká čtyřčlenná rodina totiž vyprodukuje až 1,2 tuny odpadu ročně, přičemž převážnou část tvoří právě potravinové obaly. A to se snaží tento relativně nový koncept nakupování změnit.

Festival Oslavy bylin

4.8.

bylinky

Máte rádi bylinky, koření, květiny a vše s tím spojené? Pak se vypravte v sobotu do Opavy na festival, který vám bude vonět! Čekají vás tu přednášky a workshopy o bylinách od semínek až po vykuřovadla. Také kreativní dílničky, kde si můžete vyrobit bylinný olej či obklad, výroba bylinkových skřítků a víl, prodejní jarmark a večerní oslavy člověka a přírody propojené s tancem, hudbou a zpěvem.

http://festivaloslavybylin.cz/

Autorka článku: Dominika Bártová

 

ČTĚTE TAKÉ: 4 skvělé festivaly, které letos v létě ještě stihnete

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl