Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak se (ne)připravit na důležitou schůzku

Na důležité schůzce se seznamujeme s někým, kdo možná změní náš život. Proto máme potřebu vypadat co nejlépe. Jistě znáte ten nutkavý imperativ, který nás všechny nutí před důležitou schůzkou navštívit kadeřníka, kosmetičku, manikérku s pedikérkou, obezitologa, osobního trenéra, několik módních butiků s oblečením i obuví a prodejnu šperků.

Redakce Marianne | 25. 03. 2013

Já někdy dokonce uvažuji, že by bylo vhodné vzhledem k závažnosti schůzky předem absolvovat dvou- až třítýdenní lázeňský pobyt s důkladnou psychoterapií. Pak se podívám do peněženky. Jsme tu samé dospělé ženy, takže si můžeme přiznat, že vypadat po čtyřicítce dobře, atraktivně, sexy a žádoucně za pár desítek tisíc není problém, ale za pár šupů je to vítězství ducha nad hmotou.

Pokud je důležitá schůzka hned ráno, bývá většinou zaměřená kariérně, prostě jdeme za velkým bossem, který nám dává práci a teď se s námi chce seznámit osobně, nebo za někým, kdo by nám práci mohl nabídnout a my mu potřebujete vysvětlit, proč je to dobrý nápad. Výhodou pro nás je, že jsme po ránu svěží a nezválené.

Ohledně příprav vystačíme s čistotou, oblečení i líčení volíme střízlivé, navíc nezapomínáme, že venku je bílý jasný den a přílišná vrstva mejkapu v něm bude vypadat jako posmrtná maska. Rovněž zmalovat se jak bitevní loď může být kontraproduktivní, zvláště pokud je zaměstnavatel starší žena nebo lekavý muž. Příliš sexy se neoblékáme, tedy pokud nezamýšlíme v tomto oboru pracovat.

Pokud je schůzka odpoledne, bývá nejčastěji obchodní nebo společenská. Jsme po celodenní práci poněkud umačkané a opocené, ale domů to na sprchu a převlek nestihneme, tak jen rozumně přitlačíme na deodorant a umyjeme si ruce a viditelné části těla. Také můžeme podpořit líčení, zvláště v období, kdy se v kavárnách už svítí a bez linek a stínů budeme nad latíčkem vypadat jako macarát. Protože jsme oblečeny v pracovním, mohly bychom působit trochu sešněrovaným dojmem, proto si porozepneme tu i onde knoflíčky a kolem krku ležérně naaranžujeme hedvábnou šálku – a voilá! Místo uvláčené úřednice je tu elegantní světaznalá dáma. Na odpolední schůzce se pokud možno vyhneme alkoholu, máme na paměti, že jsme od šesté hodiny ranní na nohou a vynechaly jsme odpolední svačinu.

Nejvyšším levelem je ovšem večerní schůzka – rande naslepo s mužem, o kterém například z jeho seznamkového profilu předpokládáme, že by mohl postoupit do kategorie partner. Naše nitro se rozbliká tisícem rozechvělých představ. Pokud si nemůžeme přes den vzít dovolenou, aspoň utečeme dřív z práce a pokusíme se urvat trochu odpoledního spánku.

Pak sprcha, peeling a promazávání celého těla. Pokusy s vlasovým porostem, kompletní nalíčení, odlíčení a přelíčení. Všechno oblečení podrobíme podrobné prohlídce, vyzkoušíme v různých kombinacích. Ke každé halence či sukni si před zrcadlem přidáváme malý denní sen, ve kterém hrajeme hlavní romantickou roli. Z domova vycházíme jak na křídlech, žaludek stažený trémou a stahovacím prádlem.

Mám jednu radu – nehroťte ty přípravy. Většinu nejdůležitějších seznámení v životě jsme všechny prodělaly naprosto nepřipravené, někdy trochu zpocené a s mastnou hlavou, jindy v ušmudlané zástěře, málokdy správně nalíčené nebo oblečené.

Ostatně dvě nejdůležitější osoby svého života jsem poprvé osobně potkala polonahá a úplně rozcuchaná na porodním sále. :-)

Související články

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Zábava
Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Zábava
Kvíz: Pamatujete si filmy Charlieho andílci? Otestujte své znalosti o slavné trojici tajných agentek

Kvíz: Pamatujete si filmy Charlieho andílci? Otestujte své znalosti o slavné trojici tajných agentek

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte světová hlavní města, která nejsou tolik známá? Otestujte své zeměpisné znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte světová hlavní města, která nejsou tolik známá? Otestujte své zeměpisné znalosti